Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy használtautó vásárlás...

Egy használtautó vásárlás után átlagban mennyit kell rá költeni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel veszek egy használtautót. A vételára legyen 1,5 millió forint. Kb mennyi rá a papírmunka, átírás, stb, és mennyit kell a felújításra költeni, mint vezérléscsere, stb? Csak úgy kb, mennyi pénzt kell rászánni?


Köszönöm a válaszokat.


2020. máj. 17. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

A papírmunka attól is függ hogy friss jogsi vagy sem, kw és lóerő függvénye.

Továbbá lényeges az is hogy milyen autóról van szó, egy Hondára, Mazdára(ha nem korrodált) szinte nem kell költeni ha viszonylag átlagos korú autót nézünk 8-11 év.

Egy kis francia, olasz, Vw termékekre elmehet rögtön egy 200ezer ft, vezérlés, egyéb tennivalók. Szóval ha nem japán autók között nézelődsz, akkor érdemes pár százezret belekalkulálni a vételárba.

2020. máj. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
A kezdés nem éppen helytálló, 1.5 misiért vehetsz egy 8-8 éves átlag autót komolyabb hibák nélkül, de vehetsz 20 éves prémiumot is.
2020. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
6-8
2020. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

7 éves jogi, kb 100-120 lóerő.

Nem japán autón gondolkodom, de egy bevállt, elterjedtebb márkát szeretnék, még nem tudom milyet. Vw, Opel, Ford pl. És úgy 8-10 éves kocsikban gondolkodom, középkategóriában (Astra, Golf, Focus, stb.)

2020. máj. 17. 01:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Jogsi
2020. máj. 17. 01:13
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Kérdésed megválaszolásához tudni kéne, hol veszed a kocsit?

Kéz alatt, kereskedőnél, vagy roncstelepen?

Nem lesz mindegy, mennyit kell utána ráköltened.

2020. máj. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy átlagos összeggel semmire nem mész.


Átírásra, biztosításra van kalkulátor a neten, a vezérléscsere meg egyéb szerelések áráról érdeklődj abban a szervízben, ahová vinnéd.

2020. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Átírás kb 60.000 + eredetvizsga, ami egy 20-as. Az eladók általában nem szeretik ezt kifizetni. Így én úgy szoktam velük megegyezni, hogy intézzék ők, még szerződéskötés előtt és kifizetem a vizsgadíjat.

Kötelező biztosítás az adataidtól függ. Nagyjából 30-50eFt-ra számíthatsz.

Adó, következő évtől számíthatsz rá, 15-20e/év.

Ha jó állapotú az autó, nincs semmi azonnali javítani való rajta, akkor is érdemes vezérlést és folyadékokat, szűrőket cseréltetni. Ez egy átlagos 7-8 éves Astra szintű autón, szíjas vezérléssel kb 100-150e Ft.

Ami kiadás lesz, az a téligumi garnitúra. De ezzel ráérsz őszig beszerezni.

Tehát 200-250 maradjon a vételáron felül! És ez a legjobb eset, amikor nincs semmi átverés, semmi meglepi-hiba.

2020. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Jogi költségek fixek, ezeket google-n megtalálod. A szervizköltség nagyon változó lehet.

Én így jártam: 2,5 millióért vettem Volvo S40-et. 2011-es gyártású. Óra szerint 140 ezerrel.

automata váltó olaj

lengéscsillapító + porvédő

fékfolyadék, féktárcsa, fékbetét

motorolaj

légszűrő

üzemanyag szűrő

pollenszűrő

vezérlés + vízpumpa

szervokormány folyadék


Nagyságrendileg ez 5-600 ezer volt. Ennyi kellett ahhoz, hogy egy nagyon jó állapotú autóm legyen.


Aztán vettem még hozzá téli és nyári gumiszettet, acél felnit, illetve egyéb dolgokat, mint embléma előre (hiányzott), tükörindexek (egyik be volt törve).

2020. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!