Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek a kezdő...

Milyen autót vennétek a kezdő jogosítványos 18 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés

Elsőre szerezte meg a forgalmiját.


Valami maximum 5 milliós verdát szeretnénk neki venni, ami biztonságos, kényelmes és keveset fogyaszt.


2020. máj. 19. 09:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért akik 2-300.000-es autót akarnak belegondoltak abba, hogy nagy az esélye a fiatal, tapasztalatlan sofőrnek, hogy nem csak megkarcolja, hanem komolyabb balesetet szenved az autóval? Nagyon nem mindegy, hogy egy nulla légzsákos porladó rozsdakupacban ül, vagy egy 8 légzsákos, ABS, ESP stb felszerelt autóban...


Kérdező,

egyébként nem vennék neki 5 milliós autót. Bár ha ez felmerült komolyan, akkor nyilván már messze átlagon felül el van kényeztetve. De nem raknék rá még egy jó nagy lapáttal.

Keresse meg az árát egy vállalható 1,5-2 milliós autónak. Vagy legalább egy részét és kölcsön adj rá a hiányzó részhez, de semmiképp se ajándékba. Érdemes elkezdeni a tudatos felnőtt életre nevelést és az eső autó pont jó lehetőség erre.

2020. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Lényegében ez egy olyan árkeret, amiben nincs megkötés. Tehát ha nem tudtam volna az árat, akkor mondtam volna, hogy abs, bármilyen menetstabilizátor, kipörkésgátló legyen benne. De az az igazság, hogy ilyen kategóriában ezek már általában alapfelszereltségek. Szóval a biztonsági dolgok legyenek meg! Ez a fő.

A parkolási segéd és ehhez hasonló automatikák viszont ne! Tanuljon meg parkolni, tolatva, párhuzamosan is!


Amúgy elsősorban én is a használtat javasolnám, olcsóbbat. A legtöbb sérülés ilyenkor jön, új jogsinál. Mert szarul parkol, meghúzza, lekoccolja, nem veszi észre, nekimegy. Nem érdemes ezért egy újabb szebb autót néhány havonta fényezőhöz vinni 😃 Legyenek benne a biztonsági elektronikák, de kívülről nyugodtan lehet egy szétcs🤭szhető autó, aminek nem kár semmilyen beletanulási sérülés 😃 Akár 1 millás értékben. Aztán 2. kocsinak már lehet komolyabb, 5 millás is. Amikor már tud vigyázni rá.

2020. máj. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem arra értettem ,hogy ABS,az gondolom van minden újabb kocsiban.


Isten őrizz baleset esetén száljon ki épségben az autóból.

Annyi szörnyűséget lehet olvasni Facebookon ,Youtubeon

2020. máj. 20. 06:05
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy új 5 milliós Polo fenntartása meghaladná egy régi Mercedesét.

Azért gondoltuk, hogy újat veszünk neki, mert ebben lenne kamera, tolatóradar, és a kevés pénzt amit jelenleg keres(Ett) abból simán tudná tartani.


Egy régi autó meg gondolom egy vagyonba fáj ha elromlik.

2020. máj. 20. 06:09
 15/18 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy egy régebbi autó fenntartása drágább, mint az új. Az új autót ugyanis a garancia ideéig márkaszervízbe kell hordani olajcserére is, vagy a legegyszerűbb javításokra is, ott viszont igencsak megkérik az árát. Míg egy garanciával már régen nem bíró autó javítása jóval olcsóbb, alkatrészek is olcsóbbak. És az sem törvényszerű, hogy a régebbi autók többet fogyaszanak, mert nem a kortól és a futott km-től függ, hanem a motor konstrukciójától.

Összehasonlítás: A 20 éves Honda, amit a fiamnak vettem, 6.5l-es átlagfogyasztással jár és évi 30e Ft körül költöttünk eddig rá (3 év, olajcsere, fékbetétek, ismerős szerelte), és egy alkalommal benyomta a hátsó lámpát, bontóból 8e Ft, semmi más hibája nem volt eddig.

Sógorom vadi új Opel Corsájának 60 ezerért csinálják a kötelező szervízt (olajcsere + még mindenféle ismeretlen dolgok), a 3 év alatt 3-szer kelett szervízbe vinni váratlan javításokra, abból 1 garanciás (le is állt az autó, autómentővel kellett vinni), 1 elektronikus hiba, 60e Ft-ért, és egy befecskendező hiba 30 ezerért. 6l-t eszik, pedig kisebb és gyengébb motor is van benne, mint a fiam Hondájában.

Igazából új autót annak érdemes venni, akinek vissza is hozza az árát, mert ahogy kihozod a szalonból, másnap már 10%-kal kevesebbet ér. magánembernek az új autó a legrosszabb befektetés. Azt az 5 millát inkább tedd be valamilyen megtakarításba, hogy 5-10 év múlva lakásvásárlásra fordíthassa. Feltéve ha nem vagytok olyan anyagi helyzetben, h bármikor tudsz venni neki lakást.

Ha mindezek ellenére mégis új autót vásárolsz, akkor az nem VW Polo legyen, mert nagyon szervízigényes és meglehetősen drága javíttatni, főleg a TSI motorú változatokkal van nagyon sok gond. De a kis cm3-es turbós benzinmotorok minden tipusnál kerülendő, nem jó konstrukciók. Hasonló kategóriában a japán és a kóreai márkákat javasolnám, benzines változatban, tapasztalat azt mutatja, ezek megbízhatóbbak, így olcsóbban is üzemeltethetők. Bár a kóreai autók jelemzően többet fogyasztanak.

2020. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kezdésnek egy fél milliós Swift, gyakorlásnak. Komolyan! Nekem is kellett gyakorolnom, egyszer-kétszer meghúztam a leharcolt családi suzukit... azt nyilván senki sem sajnálta, de egy ötmilliós autó vezetése... hát, engem feszélyezett vonla 18 évesen :D


F

2020. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha megteheti a szülő, hogy támogassa a gyerekét miért ne tehetné! Szerintem 2012 körüli vagy akár újabb Honda Civic jó lehet, biztonságos megbízható. Bár lehet még biztonságosabb a nagyobb kocsi..
2020. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%
Nekem egy sz@ros fostalicskám van 300 ezerért vettem úgy vigyázok rá mint egy kincsre
2020. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!