Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négy évszakos gumi? Jók vagy...

Négy évszakos gumi? Jók vagy rosszak?

Figyelt kérdés
Toyota Corolla E11-n már kissé kopott mind a téli 165/70/R14 gumi, illetve a nyári 175/65/R14. Mind2 Fulda márkájú. Ez egy középkategóriás gumi, ha minden igaz. Most nézegettem a neten a 4 évszakosokat is, eléggé dicsérik ma már őket. Hely is felszabadulna a garázsban, persze ez mellékes. Mindenképpen a jó minőségű felé mennék, Michelin, vagy valami hasonló. A kérdés, hogy megéri-e 4 évszakos gumit venni, ha egyébként nem használom sokat az autót, évi 20-25 km, semmi autópálya, csak országút, város?
2020. máj. 26. 16:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Évi 20-25 ezer km* bocsánat
2020. máj. 26. 16:31
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván télen nem olyan jó, mint a téli, nyáron nem olyan jó, mint a nyári, de ha nem akarsz cserélgetni, ez a legjobb megoldás.
2020. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen jók azok is, nekem is az van és nem kell évente kétszer le és felszereltetni egy rakás pénzért.
2020. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a 20-25 ezer km már viszonylag soknak számít. Nem vagyok 4évszakos ellenes (nekem is az van) de lehet neked már jobb lenne inkább cserélgetni.
2020. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Majd télen amikor a hóban vagy a jeges úton megpróbálsz 80-90-ről megállni a 4évszakossal akkor rájössz hogy olyan gumi nincs ami nyáron is jól müködik és télen is. Olyan van ami kb. 5 és 20 fok között müködik valamennyire, csakhogy ez alatt/felett nagyon durván romlik a hatása. Sose értettem, hogy akinek egy középkategóriás (nem linglong, nem matador) nyári és téli kerékre nem telik, annak miért van autója?

Ha gumin, féken akarsz spórolni akkor ajánlom a BKV bérletet.

2020. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

" Majd télen amikor a hóban vagy jeges úton megpróbálsz 80-90-ről megállni..."

Aki olyan barom hogy jeges úton 90-nel megy annak mindegy mi van fenn, az úgy is az árokban köt ki.

2020. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen autóra bőven jó, főleg hogy ilyen fura az időjárás. Hiába cserélgetem én a nagyon drága téli-nyári gumikat, ha májusban szokott nagyon hideg lenni, illetve december elején nagyon meleg, mikor nyári gumi kéne... Ettől sokkal jobb már a 4 évszakos, ami mindig alkalmazkodik a körülményekhez.
2020. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jeges úton 90-el, az szép. Igazából én is így gondolom utolsó, ha hatalmas hó van, akkor sajnos a télire ugyanúgy fel kell raknom a hóláncot. Ez a hőfok kilengés meg itt a hegyekben főképp jellemző. Volt olyan is, hogy majdnem 30 fok volt a különbség a hajnali és a délutáni hőfok között. Szóval itt nem a spórolásról van szó, sőt.
2020. máj. 26. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ilyet rakattam fel nemrég, téli használatról még nincs tapasztalatom.


[link]


Jók az értékelései (C, B, 68db) és fel van tüntetve rajta a hópihe (hivatalosan alkalmas téli használatra).

2020. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Városba jó az, ha ésszel vezetsz, gyakorolni kell. Nekem volt már minden évszakos, amikor vezetni kezdtem, még nem is volt igazán ismert a téli gumi. Mondjuk, össze is törtem az autót, de ez inkább a rutintalanságomnak volt köszönhető.. Később jártam télen hegyekbe, oda megérte a téli, nélküle nem biztos, hogy le tudtam volna jönni a szerpentinen. 4 évszakosnál meg volt hólánc a csomagtartóban, szükség esetére, de csak egyszer tettem fel.
2020. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!