Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes ilyen robogót rendelni...

Érdemes ilyen robogót rendelni leginkább városi közlekedésre, illetve ingázásra kb. 25km-s távra?

Figyelt kérdés

Illetve megéri az árát? Csakis újonnan rendeltet szeretnék, de ha van jobb is bátran lehet ajánlani.

Én ezeket néztem ki:


[link]


[link]



Ha a kettő közül kéne választani, melyiket ajánlanátok? Egyébként van autóm, de ezekkel ha jól látom jóval kevesebbet kell tankolni, így hosszútávon szerintem megtérül az áruk.



2020. máj. 29. 13:51
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Annyit kérnék, hogy válasz előtt alaposan nézzétek meg légyszi a két robogót.
2020. máj. 29. 13:58
 2/28 anonim ***** válasza:

Igen, megéri, főleg ha sikerül valami akciót kifognod. Esetleg még megpróbálhatod, hogy megpróbálsz halászni egyet 500 km-rel. Kiállítási darab, visszavitt darab, ilyesmi. Körbe kell menni a szalonokban, meg kell adni az elérhetőségeid és felhívnak, ha kapnak egy ilyet. Újonnan, 0 km-esen nem biztos, hogy a legjobb vétel, mivel elég gyorsan eltűnik 10-20% az árból. Ha alapból ilyen alig használtat veszel, máris spóroltál 100-200ezer forintot, ami mehet benzinre, miközben igazából van egy tk. új robogód.


Milyen jogsid van amúgy? Legalább A1 kell a 125-ös PCX-ez, és legalább A2 a 150-es SH-hoz.


Főbb különbségek, hogy a PCX-nek jobb a szélvédelme, mint az SH-nak. A PCX kevésbé fürge, mivel kevesebb nyomaték, kevesebb LE társul a kisebb motorhoz. A PCX-en nincs USB csatlakozó gyárilag, az SH-n van. Ezektől eltekintve mindkettő nagyon jó kis robogó. Én az SH kistestvérét próbáltam ki, Vision 110, Cambridge-London oda-vissza távon, utassal. Borzalmasan gyenge volt 2 főnek, de tette a dolgát. 200 köbcenti alatt akármelyik robogó gyenge lesz 2 főnek amúgy, úgyhogy ebből a szempontból kb mindegy.

2020. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Én a tesztben azt olvastam, hogy a pcx robogó szinte kívánta, hogy a kanyart lendülettel vegye be. Úgy jött le nekem, hogy a pcx jobban repül, erősebb. De márka kereskedésben fogok szerintem érdeklődni.


B jogsim van egyébként, de megcsinálom hozzá a szükségeset.

2020. máj. 29. 14:40
 4/28 anonim ***** válasza:
(jobb szélvédelem: tavasszal, ősszel kellemesebb, esőben szintúgy. Nyilván gyári állapotot mondom, utólag az SH-ra is lehet szélvédőt tenni, de a térdednél talán keskenyebb a védelem az SH-nál. Ha viszont autóúton is kéne menned, akkor az SH150 a jobb választás, az kényelmesebben megy 100-at. A PCX-nek kb 100-105 a végsebessége víszintes úton, az SH talán tudja a 115-öt ilyen körülmények között.)
2020. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem erősebb a PCX :) A tesztben lévő szubjektív dolgok nem annyira számítanak. Objektíven a PCX-nek 9 kW az ereje, az SH-nak 12 kW. Nyomaték is az SH-nak több. Ebből következik, hogy a gyorsulás is, a végsebesség is az SH-nak jobb egy picivel.
2020. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tehát az SH150 a legjobb robogó választás ha több márkát is szemügyre veszünk?
2020. máj. 29. 15:02
 7/28 anonim ***** válasza:

Látom, írtál privátot, válaszolok itt az összes kérdésedre.


Nyugodtan kérdezz, szívesen segítek akár itt, akár üzenetben. Nem a robogó a fő "szakterületem", inkább motorokhoz értek, de sok az átfedés nyilván.


Ha fontos a teljesítmény, akkor a kettő közül egyiket sem ajánlom, hanem mondjuk egy SH300 lehet a legjobb megoldás. Az SH150-hez amúgy is legalább A2-es jogsi kéne, akkor meg már vehetsz SH300-at is akár. Nem fogyaszt sokkal többet, mivel egy 90-100-as tempóhoz a kisebb köbcentit tövig kell kifacsarni, addig egy 300-asnál erőlködés nélkül menne a 100. A szél önmagában hasonlóan hat a két robogóra, mivel súlyuk, súlypontjuk, felületük hasonló. Ami különbözik mondjuk egy 125-ös meg egy 300-as robogó között, hogy 100 km/h fölött válik a menetszél zavaróvá, ha nincs megfelelő szélvédelem. Ha ilyesmi sebességgel akarsz menni, akkor vagy egy nagy túraplexit ajánlok, vagy egy motoros füldugót (kb 5000 forint, de megéri). A túraplexi eső meg bogarak ellen is véd, megszűnik a felsőtestedet ostromló szélnyomás, amitől a derekad kevésbé fárad. Ha nincs plexi, derékizmaiddal folyamatosan ellen kell tartani a szélnek, ami 90 fölött fárasztó tud lenni hosszabb távon.


Ha több márkát veszünk szemügyre, akkor eléggé hasonlóak a főbb márkák ezen kategóriás modelljei. Konkurencia még a Suzuki Burgman 125, esetleg Suzuki Burgman 200. Ezek nagytestű robogók (kicsit, mint a PCX), azaz szélvédelem jobb, mint az SH-nak, viszont nehezek kb 30 kg-mal, azaz a 125-ös Burgman lomhábban viselkedik, mint a PCX, illetve többet is fogyasztanak. A 125-ös Burgman kb 3,5 litert fogyaszt vegyes felhasználással 100 km-en, a PCX pedig kb 2,5 L/100km, persze felhasználástól függően ez változik. A 200-as Burgman lehet a legjobb választás (ha nem akarod az SH300-at), ha autóúton is akarsz menni, mivel alapból elég jó a szélvédelme, illetve akár 130-cal is tudsz menni, de 110-115-öt relatíve kényelmesen tudja. Ha utast is vinnél néha, akkor is jó a 200-as, kényelmes, nyugis közlekedéshez elég a 18 LE. Mindkettő megbízható tudtommal, a Burgmannak egész nagy rajongótábora van itthon is.


Ha fogyasztások érdekelnek, akkor a [link] oldalt ajánlom, a legtöbb motorról, robogóról pontos adatot tudsz találni, én is itt szoktam utánanézni a fogyasztásnak.


Aztán van még a Yamaha, ők Xenter 125-tel illetve NMAX125-tel harapnak egy szeletet a piacból. Most pl találtam 998 ezerért új Xenter 125-öt a használtautok.hu-n, ami elég jó árnak tűnik. Ez kistestű, azaz SH-hoz hasonlóak ezen tulajdonságai, csak persze lassabb, mint a 150-es SH. Az NMAX 125 meg nagytestű, azaz leginkább a PCX-hez hasonlítható, fogyasztásuk is szinte megegyezik. Egyedül a Suzuki Burgman az, amelynél picit több a fogyasztás, mivel nehezebbek.


Kb ezek vannak, amik közül válogatni tudsz, kb leírtam melyiknél mi a fontosabb szempont. Azaz ha autóúton is kell menned, akkor legalább 150 köbcenti kéne (de inkább 200) értelmesen, illetve szélvédelem sem árt (nagytestű robogó lehet ideális), ha csak 90-es főúton, és ott se sokat, akkor akármelyik 125-ös is jó lehet. 125-öshoz A1, afölött A2 kell, vagy A-val akármelyik jó, de az drágább jogsi és előzetes gyakorlat nélkül nehezebb.

2020. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem csak a jó teljesítmény és alacsony fogyasztás kell leginkább, mert leginkább városi használatra lenne a robogó. Mindenképpen újat akarok, ártól függetlenül szalonból. :) Mar csak maga az a megható pillanat, hogy a szalonban ott vár csakis rám a robogó. Nagyon hasznos választ adtál egyébként. A privátot pont ezért írtam, hogy mindenképp válaszolj. :D
2020. máj. 29. 16:16
 9/28 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire kell ezeket karban tartani? Kötelező kopó dolgok, cserék mennyibe fájnak éves szinten átlagban számolva egy gyakori, szinte napi igénybevétel esetében?
2020. máj. 29. 16:17
 10/28 A kérdező kommentje:
Hosszú évekre lehet tervezni az új modellekkel? Leginkább az SH300i-re gondolok, mert úgy tűnik az a befutó.
2020. máj. 29. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!