Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos megelőzni az előttem...

Szabályos megelőzni az előttem haladó autót ha szembe biciklis jön?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha biztonságos oldaltávot tudsz tartani, akkor igen, ellenkező esetben nem.
2020. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, de nem illik, bármi lehet, pl. akit előzöl picit elrántja a kormányt, pont ő is biciklist előz.


Ha ezek fenn állnak te félrerántod a kormányt, jobb esetben lecentized rosszabb esetben elütöd.

Nem én vezettem, de volt már ilyenbe részem csak akkor biciklist akart előzni Apa is meg a szembe jövő is, eső miatt Apa nem látta , hogy a szembejövő is előzni akar , csak azt, hogy mi megelőzzük a bicajost, tudom, hogy az utas kussol, de én szóltam és egy szép satufékkel el lett kerülve a baleset.


Közlekedésben sem szabad másra hagyatkozni , így , hogy elözöl egy autóst rábízod magad ez megesik, de , hogy kettő közlekedőtársra hagyatkozz, nem tudom, valahogy nekem nem fekszik.

2020. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
en nem ijesztgetnem szegeny biciklist
2020. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem találtam sehol rá szabályt a KRESZ könyvben
2020. máj. 30. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Tábla, útburkolati jel tiltja? Ha nem akkor szabad. Az más kérdés, hogy ordenáré parasztság.
2020. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy előzhetsz, ha az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja. Ezt azért necces kivitelezni, még egy bicajossal szemben is, főleg ha keskeny az út, nyomvályús és mondjuk egy busszal előzöl. Meg amúgyis. Elég ha nincs meg köztetek a biztonságos oldaltávolság, és a menetszél beviszi szerencsétlent az árokba. Jobb megvárni, míg elhaladtok egymás mellett. Szerintem.
2020. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Konkrétan nem írja de vannak utalások rá, hogy nem szabad:

"A kikerülés végrehajtásához három feltételnek kell teljesülnie:

-A szemből érkező járműveket a manőver nem zavarja.

-Járművét más jármű nem kezdte el előzni. (Erről a tükrökbe pillantva bizonyosodhat meg.)

-A manőver végrehajtása közben biztonságos oldaltávolságot tud tartani."

Kikerülésre van egy kép az e-learningben: ha egy autó az úton jobbra húzódva meghibásodva áll, és szemből autó érkezik, akkor én 1 nyomvonalú járművel nem előzhetem meg (motorkerékpár). Hasonló kép az előzésnél: Motorkerékpárral nem előzhetek úgy 2 nyomvonalú járművet, hogy szemből is jön 2 nyomvonalú jármű. Azaz az előzés pillanatában nem lehet a 3 jármű egymás mellett!

"A kikerülési oldaltávolságot mindig a kikerülendő akadály jellegének és méretének figyelembevételével válassza meg. Jellemzően egy „karnyújtásnyi” távolságot javasolt tartani." motorkerékpár-autó = 0,5m, tehergépjármű- motorkerékpár=1m, motorkerékpár-motorkerékpár=75 cm, motorkerékpár-kerékpár= 0,75 m, motorkerékpár -gyalogos=1m, Kerékpár-autó=lehető legnagyobb oldaltávolság (nincs meghatározva pontosan)


Előzés:

"Előzni csak akkor szabad, ha az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan hosszúságban szabad, hogy – az előzni kívánó és a megelőzendő jármű közti sebességkülönbségnek köszönhetően – az előzés a szemből érkező forgalmat nem zavarja;

az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg. Nemcsak a közvetlenül Ön mögött közlekedőre kell figyelnie, hiszen előzni nemcsak egy járművet szabad, és lehetséges, hogy a kocsisorból más már megkezdte az előzést."


- 2 nyomvonalon haladó járművet nem lehet a sávon belül megelőzni 1 nyomvonalú járművel sem, mindenképpen irányváltoztatással (terelővonal átlépésével) kell végrehajtani az előzést.

- 1 nyomvonalon haladó járművet 1 nyomvonalú járművel lehet előzni, úgy ha van szemből jön a másik sávban 2 nyomvonalú jármű.


Összességében: NEM ELŐZHETED MEG AZ ELŐTTED HALADÓ AUTÓT, HA SZEMBŐL BICIKLIS ÉRKEZIK, ÉS A 3 KÖZLEKEDŐ FÉL EGY VONALBA KERÜLNE.

pl: te 100-al autóval megelőzöl egy 70-el haladó autót egy 2 sávos úton, úgy hogy közben elhaladnál egy út szélén haladó kerékpáros mellett. Jön egy széllökés/pillanatnyi egyensúlyveszés és a kerékpáros fél méterrel az út közepe felé vándorol, te pedig 100-al frontálisan elütöd. Ezzel az adott pillanatban garantáltan megölted.

2020. máj. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

"Nem találtam sehol rá szabályt a KRESZ könyvben"

Pedig benne van ez is a könyvben, csak nem úgy, ahogy azt sokan elképzelik...

A KRESZ szabályok gyűjteménye, a gyakorlati alkalmazása úgy működik, hogy ismerted a szabályokat, és az előtted lévő helyzetet felmérve, át kellene látni, hogy mi az ami biztonságos, tehát megtehető, vagy bizonytalan. A bizonytalan helyzetekbe már tilos bele menni.

A KRESZ-ben le van írva egyrészt az előzés öt feltétele, illetve a kérdésedhez szükséges még a megfelelő oldaltávolság tartása az autó, és a biciklis között is... és látod előtted milyen széles az úttest.

A biciklis nem biztos, hogy az út szélén közlekedik, nem is köteles ott közlekedni, tehát ha biciklis jön szemből, és te előzni akarsz, ahhoz jó széles úttest szükséges. Sok esetben a szemből érkező biciklis miatt tilos előzni.

2020. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha megteszed, nem csodálkoznék a helyedben, ha leköpi a szélvédőt a biciklis.

Gondolj bele, előzöd éppen a kocsit, a biciklis elfér melletted 1 méterre, de valamiért balra húz az előzött kocsi, te belerántasz kicsit a kormányba balra és már bennt is van a biciklis a szélvédőn.

Szerinted szabályos?

2020. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Előzni csak akkor szabad, ha az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan hosszúságban szabad, hogy ..."


Ha biciklis jön szembe, akkor nem szabad a sáv.

2020. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!