Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Ausztriában élek a családom...

Ha Ausztriában élek a családommal attól még Magyarországon elvégezhetem a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Magyarországról ki vagyunk jelentkezve, de van Magyarországon házunk, tehát van lakcímünk. Így is jogosult vagyok jogosítvány megszerzésére Magyarországon? Vagy mindenkép szükséges az hogy Magyarországon legyen az állandó lakóhelyem?

2020. jún. 9. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Még magyarnak sem kell lenned ehhez.
2020. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Állandó magyar lakcím kell hozzá.


[link]

2020. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs! 1-es voltam.
2020. jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 b1812567 ***** válasza:
100%

Mint fentebb linkelték, elvileg EU szabályozás szerint ott kellene csinálnod, ahol élsz. Gyakorlatilag meg nem foglalkoznak vele. Az viszont lehet, hogy kell állandó lakhely, erre rá kellene kérdezned. Legfeljebb bejelentkezel állandó lakcímre.

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy "ki vagyunk jelentkezve".

2020. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag meg nem foglalkoznak vele. Az viszont lehet, hogy kell állandó lakhely"

Leírom mégegyszer, lassabban, hogy a csökkentett képességűek is megértsék: bejelentett állandó magyarországi lakcím kell ahhoz, hogy Magyarországon jogosítványt csináltathass. Ez az egyik feltétele. Ahogy az írás-olvasási képesség is.

2020. jún. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 b1812567 ***** válasza:
100%

Esetleg lassan, figyelmesen másolva, adhatnál egy hatályos magyar jogszabályt is erről, mert az EU rendelet nem említ állandó lakhelyet - csak szokásos tartózkodási helyet -, nem véletlenül.

Hol írják, hogy ideiglenes lakcím nem elég?

2020. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!