Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a diploma...

Magyarországon a diploma inkább csak egyfajta "belépő" egy jó álláshoz, annak ellenére, hogy elvégezhető lenne akár anélkül is?

Figyelt kérdés

Ahol most én dolgozom, ide műszaki vagy gazdasági diploma volt a feltétel.Mivel, nekem műszaki menedzser diplomám van, nyert ügyem volt.

De, ehhez az álláshoz meg nagyon sok másikhoz sem lenne szükség diplomára.Ami ehhez kell, idegnyelv ismeretek, logikus gondolkodás, precizitás, ennyi.Olyan is simán elvégezné, akinek nincs felsőfokú végzettsége.

Eltudom képzelni az álláshirdetést, "diplomás kell,de ne bölcsészt vagy filozófust,hanem valami jobbat".



Nálunk az olyan humán erőforráson dolgozó "mezei ügyintézőtől" is diplomát várnak el, akinek az a dolga,hogy megrendeli a cafeteriát meg kávépénzt szed.Egy vicc.

Sőt, technikusi feladatokra is mérnököket keresnek.



Viszont, nem bántam meg,hogy egyetemre mentem.Miért?

A volt gimnáziumi osztálytársak,csoporttársak közül, akik nem mentek felsőoktatásba,rosszul jártak.Némelyik lerakott középfokú végzettséget, lett belőle excel táblázat kitöltő adminisztrátor elég kevés pénzért, akik meg még rosszabbul jártak azok szalagmunkát végeznek.

Egy diplomásnak, legalábbis nekem olyan a szalagmunka, mint egy zsidónak Auschwitz.Egy nagyon negatív gondolat, sohasem szeretnék olyan munkát végezni.


2017. dec. 5. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
A büfészakoknál igen, de pl.: Orvos, Jogász stb. ehhez kell egyfajta tudást is elkell sajátítani
2017. dec. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
8%
Becsületes embernek semmi szüksége diplomára.
2017. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1#

Az orvos más kategória.


Én inkább pozíciókról beszélek.

Például egy stratégiai beszerző, mint ami én is vagyok jelenleg, nem kíván egyetemi tudást, csak nyelvtudást,logikus gondolkodást.

2017. dec. 5. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Sok esetben igen.
2017. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

"1#

Az orvos más kategória.


Én inkább pozíciókról beszélek.

Például egy stratégiai beszerző, mint ami én is vagyok jelenleg, nem kíván egyetemi tudást, csak nyelvtudást,logikus gondolkodást."


Igen olyanhoz nem kell, cégvezetőnek sem kell stb. az ilyesmihez rátermettség kell azt pedig nem lehet tanítani

2017. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a politikához erről egy adott cég dönt hogy mit akar... persze ugye a cégeknek az kell, hogy legyen 8 diplomád beszélj 20 idegen nyelved legyen 30 éves tapasztalod és legyél 25 éves...
2017. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

"Ennek semmi köze a politikához"


Mivel már egy jó ideje azzal tömik a gyerekek fejét hogy diploma nélkül semmire se viszed így köze van a politikához

2017. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
A diploma azért kell, hogy. Acégek elhidjék, hogy képes vagy logikusan gondolkodni és képes vagy megtanulni azokat a folyamatokat amik nekik kellenek
2017. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
47%
Pedig valójába azé nem viszi semmire a kölök mer diplomája van.
2017. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
8%

Meg hogy elhidjék tucc hejesen írni.

Pedig nem.

2017. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!