Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy alakul, hogy az autóra...

Ha úgy alakul, hogy az autóra csak 2 új abroncsot veszek, ezeket az első, vagy a hátsó keréktárcsákra szereltessem? Melyik megoldás biztonságosabb?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 12:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

9 mire gondolsz? Kifejtenéd?

Én úgy látom, hogy fékezéskor az első tengelyre kerül egy kis plusz nyomás, ami által megnő az aszfalthoz szorító erő, a hátsó tengely pedig kicsit elkönnyebbül, ami miatt ez a kapcsolat is gyengébb lesz hátul. Az, hogy elöl kopottabb kicsit nem befolyásolja számottevően az autó viselkedését. Kivéve ha nagyon kopott a gumi, mert akkor négyet kell venni és nem kettőt. De lehet, hogy én látom rosszul.

2020. jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

11-es

Első gumi kapja a legnagyobb terhelést, még akkor is, ha hátsókerekes az autó, de elsőkerekes autónál különösen igaz. Az első tengely felel a:

-fékezésért: erőteljes féknél az egész súlypont előre helyezkedik, úgyhogy oda kell a jó gumi, hogy ne az ABS daráljon, vagy blokkoljon a kerék. Oké, kitörthet az autó hátulja, de akkor is

-kormányzás: kanyarban is az első tengely kell elsősorban tapadjon, ha elkezdi az autó túrni az orrát, az szar

-elsőkerék hajtás: kipörög a kerék, stb, gyorsításnál.

2020. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

12

Értem mire gondolsz, de nem értek vele egyet. Így beleástam magam kicsit a témába. A szakértők talán tudják mit beszélnek.

[link]

[link]

[link]

2020. jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

#13: Valahogy nem tudok komolyan venni egy olyan szakértőt, aki ezt le meri írni

"Csakhogy a maximális fékerőt általában hamar elérjük és az ABS fog szabályozni, ehhez nem kell jobb gumiabroncs."

Ilyen megközelítésben a létező legolcsóbb nyári gumi megfelelő lenne minden körülmények között.


Az ABS mellett ott az EBD is.

2020. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A lényeg a gumi minőségén van. Egy jó minőségű gumi kopottan is jobb lehet mint egy gagyi új. A Michelin például csinált is egy tesztet arról, hogy a kopott gumi mennyivel rosszabb int az új.

[link]

Nyilván annyit hisz el belőle az ember amennyit akar, nem voltunk ott hogy lássuk a tesztet.

Nem tudom ebben a cikkben volt-e, de egy tesztben a kissé kopott gumi jobb eredményt ért el mint az ugyan olyan új állapotban.

2020. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

12es vagyok

Volt már számtalan autóm, mégtöbbet vezettem amúgy is. Szar gumival, jó gumival, mindennel. Olvastam az összes tesztet korábban amiket linkeltél, eggyel sem értek egyet. Még a BMW is az orrát kezdte el túrni, ha nagy volt a tempó, és csúszott az út kanyarban (eső, stb). Előre kell a jó gumi.

Egyébként is, ez egy KOMPROMISSZUM, az előre jobb gumival szerintem biztonságosabb, és sokmillió más ember szerint is. Az optimális nyilván az, ha mindkét tengelyen egyforma, jó állapotú gumi van.

Új gumira: a zsír új gumikat be kell koptatni párszáz km-en, csak utána tapadnak jól. Addig rosszabb az első kilóméterekben, mint egy kopott idős gumi.

2020. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én okoztam a vitát, én írta be először, hogy hátra tenném. Az orrát túró BMW elég fura..Én a saját köreimből vettem a példákat, tapasztalatokat. Ahogy írtam, az autó (mindegyik) a hátsó tengellyel kanyarodik. Ha az kitörne, a sofőrök nagy része nem fogja meg. Az orrát túró autó elég forszírozott helyzetben fordul elő, míg a háta akár egy fékezésnél is elmozdulhat. Örülök, hogy vannak még, akik így látják, sőt, a linkek alapján még szakértők is.
2020. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 veterán vas ***** válasza:

"az autó (mindegyik) a hátsó tengellyel kanyarodik"


Na, mára ennyi elég is volt. :D

2020. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
miért, szerinted mivel kanyarodik? ( tudom, a kormánykerékkel) de ha kicsit jobban belegondolsz, rájössz. A hátsó futómű számít.
2020. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

19

Belegondoltam én is. De nem jöttem rá. Nekem a BMW és az Audi is az elejétől kanyarodik.

2020. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!