Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy alakul, hogy az autóra...

Ha úgy alakul, hogy az autóra csak 2 új abroncsot veszek, ezeket az első, vagy a hátsó keréktárcsákra szereltessem? Melyik megoldás biztonságosabb?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 12:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Akkor a háta mitől fordul el? Miért tör ki egy autó fara? Miért probléma ez a vezetőnek? Ott nem történik semmi, nem?
2020. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nem fordul el az. Csak ha hülye vagy, vagy ha direkt akarod, hogy a hátulja is forduljon.
2020. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 veterán vas ***** válasza:

Kedves "elméleti vezető". ;)

Van az egyik eset, amikor eltekered a kormányt -ettől elfordulnak az első kerekek- és az autó a kíván irányba halad tovább.

Aztán van a másik, amikor valami miatt megszűnik a tapadás a farhajtású autó hátsó kerekénél, és az kipörög (ennek az oka lehet laza, csúszós talaj, esetleg túl nagy gázadás, stb.)

Nos, ha a kettő között nem érzed a különbséget, akkor add vissza a jogosítványodat. (ha egyáltalán van)

2020. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
van baj, látom. Ha szerinted a hátsó tengely csak úgy van, akkor próbálj egy merev hidas terepjáróval fordulni egyet. Meglátod, miről beszélek. A jogosítványomat nem adom vissza. Sőt, még a licenszemet sem.
2020. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
amúgy meg csak annyit mondtam, hogy én a hátsó tengelyre tenném az újabb gumikat, mert így kevésbé érhet meglepetés, ha olyan a helyzet. A kanyarodás egy másik téma volt, csak én ostoba abba is belementem. Kár volt. Ez a személyes véleményem és tapasztalatom.
2020. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Egyébként ha választani lehet, hogy az "orrát túrja" vagy a seggét dobja ki akkor szerintem inkább az első. Egy tapasztalatlan vagy átlagos sofőr az első esetet (könnyebben) tudja kezelni. Ugyanis elveszi a gázt és megtapad (leegyszerűsítve). Míg a második eset meg tudja lepni a sofőrt, tapasztalat, komolyabb ismeretek vagy szerencse kell neki, hogy megfogja.

De mindenkinek a saját döntése, hogy melyiket szeretné.

A kérdéshez sikerült egy eléggé sarkított példát összehozni itt a válaszokban. Nem hiszem, hogy a kérdező 2 új és 2 tükörsima gumival járna. Ha pedig normálisan közlekedik nem hinném, hogy problémája lenne a gumival.

2020. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 veterán vas ***** válasza:

Nem arról volt szó, hogy a hátsótengely csak úgy van, értelem nélkül.

Persze, hogy megvan a feladata.

Arra reagáltam, hogy a "hátsó tengellyel fordul az autó".

Szerintem az első futómű FORDUL, a hátsó pedig KÖVETI.

Ez azért két meglehetősen különböző fogalom. :D


Na de hagyjuk, mert nem is ez volt a kérdés.

Inkább mesélj valamit a licencedről...... ;)

2020. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Akkor elástuk a csatabárdot. Az utolsó előttinek teljesen igazat adok és igaz, utolsó, lehet, a megfogalmazás nem volt OK. Persze, hogy az első kerék fordul, csak nagyon kevés autónak van aktív, vagy passzív hátsókerék kormányzása. A lényeg, hogy mindegy egy átlagos sofőrnek, hogy a kicsit kopottabb gumit hová teszi. Ami viszont nem merült fel eddig: az első kerekek általában jobban kopnak, ebből a megfontolásból lehet, előre érdemes szerelni az újat.
2020. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!