Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima B kategóriás jogsival...

Sima B kategóriás jogsival miért lehet autómata váltós autót vezetni, ha autómatás jogsival nem lehet manuálisat?

Figyelt kérdés
Én csak autómatát vezethetek, mert olyanra szól a jogsim, és igazságtalannak tartom, hogy aki manuálissal tanult, az automatikusan jogosúlt az autómatára is.

2020. jún. 10. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Négy alkalommal sikertelen volt a vizsga, aztán mentem egy másik oktatóhoz, aki autómatával tanított."


8-as vagyok. Közben így akkor már megválaszoltad a kérdésemet. A válaszom továbbra is ez, idézem a 8-as válaszomból:


"De ha te a pótvizsgát automata váltós autón csináltad, akkor ne csodálkozz, hogy csak automata váltósra szól a jogsid. Hisz "papírod" (jogsi) csak arra van. Arról adtál vizsgabiztos előtt számot, hogy tudod vezetni, manuális váltósról nem."


Tehát manuális váltós autót csak akkor vezethetsz, ha forgalmi vizsgázol manuális váltós autóval. Addig nem.


"Amúgy a igazoltatáskor szokták ezt nézni a rendőrök? Mi történne, elkapnának manuális autóval?"


Nem érvényes a jogsid arra az autóra. Gyakorlatilag olyan, mintha mondjuk B kategóriás jogosítvánnyal vezetnél egy olyan járművet amire C kategória kell.

2020. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az hihetetlen hogy vezettél manuális és automata váltós autót és nem tudod hogy mekkora különbség van köztük.
2020. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Négyszer megbuktam manuális váltóval.


Miért nem vezethetek akkor csak autómatát?


Kiégtem. Jóéjt mindenkinek.

2020. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te abszolut nem tudod a váltósat vezetni!

Mit nem értesz ezen?

2020. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
De tudom vezetni, csak nagyon izgulós vagyok és vizsgán mindig paráztam.
2020. jún. 10. 22:14
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

A kéziváltós több ügyességet, figyelmet, figyelemmegosztást kíván.


Erre te vagy az élő bizonyíték:

Kéziváltóssal 4x megbuktál, automatával sikeres vizsgát tettél.

Ebből egyértelmű, hogy a kéziváltós kezelése annyira elvonja a figyelmedet, hogy a közlekedési szabályokra már nem tudtál figyelni.

2020. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"De tudom vezetni, csak nagyon izgulós vagyok és vizsgán mindig paráztam."


Tehát stresszes szituációban nem tudsz vezetni kéziváltósat. Így szerintem tök jogos, hogy nem kapod meg rá a jogsit.

2020. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"De tudom vezetni, csak nagyon izgulós vagyok és vizsgán mindig paráztam."


De a vizsgán nem tettél róla tanúbizonyságot, hogy tudod a manuálisat is vezetni. Ezt értsd meg. Automatán vizsgáztál, így csak azt vezethetsz. Automatát könnyebb vezetni, mint a manuálisat, mert manuálisnál ott a kuplungpedál és a váltó is. Ezért van az, hogy aki manuálison tanul az vezethet automatát is, aki automatán tanul az csak automatát vezethet, manuálisat nem.


Menj el siekresen levizsgázni manuális autóval és akkor vezethetsz manuális autót is.

2020. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert manuális váltós kocsit vezetni bonyolultabb (ugye a kuplungolás meg váltás miatt), mert ha ezt valaki a legelején nem tanuja meg mert automatán tanul meg vezetni, akkor hiába vezet akármilyen profin automatával, ha szinte azt sem tudja hogy manuálissal mit kezdjen.
2020. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Mert az automata váltó nem tanít meg a kuplung használatára, a sebességváltásra, a kézi váltóval való biztonságos közlekedésre, míg a manuális váltóhoz képest az automata egyszerűbb és csak megszokás kérdése az egész, nem kapcsolódik hozzá teljesen új, addig ismeretlen dolog.
2020. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!