Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda menetközben miért...

Derbi Senda menetközben miért fullad?

Figyelt kérdés

Hali

Kövi a helyzet van egy d50b0 blokkos sendám uj hutovel vizcsovek levegoszuro gyertya membrán, és valamiért véletlenszerüen menetközben fullad

megállok várok kicsit basztatom aztán jó 1-2km-ig majd ujra elkezdi behuzott kuplungal és üresben kipörög lehuztam a benzin csövet faszán spricceli a benzin szoval nincs eldugulva...

Nemértem mért gyertyának szép barna szine van olajat kap rendesen igyis többet mert arréb van álitva a gyári vonaltól


Van mikor tolok rá szivatót kicsit megindul majd ugyan ugy fullad

és nagyon melegszik tartályba is jó meleg a viz az ujjam nem tudom benne hagyni pedig nem levegös a rendszer és a pumpa is mükszik mert átlátszó a csö és látni hogy tolja uj fagyálló van bent 30c-ig

Valaki ötlet?



2020. jún. 12. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

lehet hogy a szivatóval van gond, lehet hogy az új légszűrő miatt nem jól van beállítva és még sok más

a víznek meg az a dolga hogy meleg legyen azért van benne, ha nem melegedne fel a víz hogyan tudná elvenni a hőt a hengertől?

2020. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha rossz lenne a beállítás nem csak ezeket a tüneteket csinálná ès a gyertya se barna lenne

Az okè hogy meleg de egy sima kiegyenlítő tartályba nem kène ilyen forrónak lennie

2020. jún. 13. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:

leírtak alapján pedig üzemanyag ellátás problémának tűnik, karburátort pucold ki

ha kevés üzemanyagot kap az magyarázza a túlmelegedést de azt nem hogy a kiegyenlítő tartályba miért forró a víz


ha pontosabban leírod hogy a "megállok várok kicsit basztatom" mit takar akkor esetleg még lehet más ötletem

2020. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát az üzemanyag csöveket piszkáltam,de volt mikor csak megálltam leállitottam aztán ujra mentem 1-2kmet és ujraelkezdte....

Kitakaritom a karbit és rakok bele nagyobb föfuvokát hátha "hüt" valamit rajta és megnézem egy másik gyertyával megint

Lehet azért is melegszik enyire mert vashenger, esetleg valami ventit szerzek a hütöre ha jól tudom a régi tipusokon volt.

és még jó lenne rendes hömérö rá ami a ki irja hogy menyi fokos mer igy kézzel nagyon csalóka és csak találgatás az egész van rajt egy högomba de ugy tudom hogyha az elkezd világitani a derbiken akkor annak már anyi szerencse még eddig nem villant fel


de akkor se értem mitöl van ez a fulladás mentem 110km egyhuzamba megállás nélkül utolsó 10kmnél kezdte

Azért leirok még 1-2 adatot hátha eszedbe jut valami ami segithet nekem:



Föfuvoka:86- van egy 94es most akkor bele rakom azt hátha


Alapjárati:34- ha jól tudom a gyári 32es


Szivatófuvoka:50-gyári szivato biztos hogy jo mert alapjáraton ráhuzom lefullasztja


Henger:Vas stage6 streetrace 50cc elvileg kicsivel erösebb mint a gyári már bevan járatva


Gyertya:NGK BR8ES hézag: 0.6 - ülés alján ez van rajta hogy ilyen kell van még olyan ami nem iridium szoval nincs benne az R azt hiszem még megpróbálom azzal viszont azzal melegen csak gázadásra indul el azzért raktam bele ezt

2020. jún. 13. 12:20
 5/7 A kérdező kommentje:

Mentem 140km másik gyertya nagyobb fuvoka ugy tünik hogy jo

nem fullad csak nagy gáznál gondolom fuvoka miatt viszont igyis melegszik de lehet hogy csak a nyár miatt érzem melegebbnek nem tudom... azzal hogy mivol a gyertyával szintén nem tudom szerintem iridiumos nem birja a höt amit a vashenger ad le vagy a fene tudja szoval ha valakinek ilyesmi gondja van akkor gyertyát nézze meg milyen most ami van nekem:B8ES és 0.63as hézagolóval állitottam be

2020. jún. 13. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
érdekes énis br8es gyertyát használok de nekem nem volt gondom vele, nagyobb fúvóka segített szerintem
2020. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem a fuvokával volt gond mert vèletlenszerüen csinálta ès ez mèg nagy neki majd veszek 88-92 körülit mert ezzel most hirtelen nyèlgázra hörög de egyenlőre bent hagyom ès köszi a tippeket
2020. jún. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!