Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen kereszteződésnél mi...

Egy ilyen kereszteződésnél mi a helyes?

Figyelt kérdés
Adva van egy út, aminek a végén lámpás kereszteződés van. Erre az útra akarok kifordulni egy kis utcából a lámpák irányába, de e között a kereszteződés és a lámpák közt csak 1-2 autónyi hely van. Ha ott állnak autók, akkor mit csináljak? Ezt nem nagyon tudom, félek hogy ha megállnék feltartanám a forgalmat, de nem hiszem hogy ki tudok kanyarodni, ha állnak már ott.

2020. jún. 15. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
akkor kanyarodsz ki amikor odaférsz
2020. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy biztos, nem állhatsz meg keresztben az úton.

Az utca zsákutca?


Nálunk is van ilyen helyzet.

Én úgy oldom meg, hogy az utca másik végén hajtok ki, kétszer jobbra, majd egyszer balra fordulva ugyanoda jutok.

Van aki itt képes 5-10 perceket is várni, mert a főút kétsávos, balról meg folyamatosan jönnek az autók, két utcából, felváltva.

2020. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Hát én gyorsan felhúzódnék addig a járdára.
2020. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ne mennyél a járdára semmiképpen.
2020. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésből nem derül ki, ott kinek van elsőbbsége. Ha sem macisajt, sem stop tábla nincs, akkor neked van elsőbbséged.

Ha ilyen közel lámpás kereszteződés van, akkor kicsi az esélye, hogy ne legyen egyik sem. Ha van, akkor meg kell várnod amíg a balról ott állók el nem mennek.

2020. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a lámpák előtt az egy 3 sávos rész. Van egy a jobbra kanyarodóknak, egy az egyenesen - és balra haladóknak, meg egy ugye a szemből érkezőknek.
2020. jún. 15. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!