Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kínai robogót érdemes venni...

Kínai robogót érdemes venni 300 ezer Ft. környékén?

Figyelt kérdés
Adott egy Maxon Ardour 125(cm³) típusú robogó, amivel kapcsolatban az egyik ismerősöm eléggé szkeptikus. Kevés km van benne, kb 500, és semmi karc. Szervizkönyvet is biztosít hozzá az eladó, 2 éves. A kínai robogók ennyire megbízhatatlanok lennének? Egyébként 80-90km/h a max teljesítménye. Mit szóltok? Nézzetek nyugodtan utána, mert ez nekem is pénz. Vagy érdemesebb egy öregebb, de neves márkát választani? Például Honda, stb... 3 litert eszik 100-on. Nekem a legfontosabb a városi gyors, és olcsó cirkálás lenne vele, de ha otthagy, akkor nem vagyok előrébb.

2020. jún. 18. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szólom le őket... Nem tudom milyen lehet egy nagyobb ccm-es kínai motor, de nekem egy sima 50ccm-esem volt nagyon max 2havonta kellett szervízbe vinnem, valami mindig beszart rajta.. És Hozzáteszem új motor volt, 0 km-essel vettem.

Márkásabb motor több évig elmennek gond nélkül, nekem ami volt csak szervízbe szeretett járni, aztán 2év után végleg beszart rendesen minden aztán el is adtam...

Ez Tauris Samba volt.. De gondolom az összes hasonló kínai motorok mind ilyen problémásak lehetnek

2020. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki. Ha normálisan megy, akkor valószínűleg semmi baja. Ezek a kis fityf.sz robogómotorok nem szoktak rejtett hibákat hordozni, ha valami baj van velük, azt látni rajtuk.

Nekem kínai 50 köbcentisem van, 7000 km alatt semmi baja nem volt a ridegtartás ellenére. Egyszer kellett benne gyertyát cserélni, de azt se úgy, hogy otthagyott valahol, hanem pár hét állás után nem indult. A robogógyártás nem egy high-tech iparág, ma már Kínának is megy.

2020. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, közben látom, az #1-esnek más tapasztalatai vannak. Hát akkor passz.
2020. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Így eléggé elbizonytalanodtam...
2020. jún. 18. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy Keeway volt (vagy mi), viszonylag frankón ment 10 évig amíg el nem lopták zárt udvarról a cigányok (meglett a tettes, de a motor nem, gondolom egyből ment méhtelepre).


Néha lemerült az aksi és be kellett rúgni önindítózás helyett, egyszer elkezdett magától dudálni egy percig, illetve egyszer eldugult az üzemanyagszűrő (500 forintos tétel, kicserélni volt 1 perc kb.).

2020. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy teszek vele egy próbát, legfeljebb bukok vele egy kisebb összeget ha eladom.
2020. jún. 18. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:

kínaiakból is lehet jót találni, mint ahogy japánból rosszat

próbáld ki és talán szerencséd lesz

2 éves 125-ös akkor gondolom 4 ütemű, nem lehet olyan nehéz megjavítani kissebb hibákat egy kis hozzáértéssel

2020. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem! Siófokon egy szervíz és kínai motorkereskedésben dolgoztam. Kitérhetek a részletekre, pl csapágyból kikopott tengely és egyéb extrém példák de hidd el nem jó a szar a nyakadba.
2020. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!