Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2/2 Suzuki Swift 1,3-as...

Róóz Peter kérdése:

2/2 Suzuki Swift 1,3-as autóban miért kezd el szorulni, fogni a bal első fék? (Avagy, Suzuki Guru kerestetik)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hátha találkozott már valaki ezzel a hibával. Swift (2001-es) 1,3-as géppel nyomom és elkezdett fogni a bal első fékem. Jó időben csak forró a felni mint a veszedelem, még jobb időben érezhetően fékez, és volt már, hogy meg kellett állnom vízzel locsolni.

Először csak szétszedtem, kitakarítottam, a csapokat bezsíroztam, ma pedig kicseréltem az egész nyerget, a fékbetéteket és még a gumi fékcsövet is, ami a nyereghez vezet, de nem változott semmi.

Az új cuccal is pont úgy melegszik és csak a bal első :(

Látott már valaki ilyet, vagy csak engem vernek odaföntről ilyen bajjal?



2020. jún. 20. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A kompenzálócsapok, vagy a dugattyú berohadása csinál ilyet. Új nyereggel is szorul? Azaz a dugattyú is új?
2020. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden új! Az úszónyereg úszik a dugattyú tökéletes, a fékcsővet (nyerget a fém fékcsővel összekötő gumi) is most vettem, szóval nem itt lesz a hiba.... mert ami benne volt, az sem rohadt, annak a csapjait is bezsíroztam (hátha), szóval az is működött, ez is működik, a hiba mégis maradt, sajnos. De akkor mi lehet?
2020. jún. 20. 15:55
 3/5 A kérdező kommentje:

Még az is eszembe jutott, hogy a kereket már üzemkészen, azaz légtelenítés után raktam föl és már akkor éreztem, hogy szorul a kerék, mert nem lehetett megpörgetni. Elforgott, de érezni és hallani is lehetett, hogy fognak a fékpofák. Abban reménykedtem, hogy hát csak most raktam össze és majd beáll, de nem így lett. Az a valamennyi súrlódás melegíti és ettől később csak még jobban szorul.

(Még felemelve kiengedtem egy kis fékolajat és attól jobb lett, könnyebben forgott a kerék ... szóval még el sem indultam, már olaj-nyomás volt a keréknél.)

2020. jún. 20. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
A főfékmunkahenger nem engedi vissza az olajat. Más már nincs ha minden új.
2020. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira el van vetemedve a féktárcsád, hogy azt már a munkahenger nem tudja lekövetni. Erre még rá is segítettél, mikor vízzel hűtötted.
2020. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!