Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autót érdemes...

Elektromos autót érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a gondolat, de még nem ástam bele magam a témába, csak egy-két tesztet megnéztem, meg beszélgettünk róla kollégákkal, hogy érdemes-e venni, érvek és ellenérvekkel.


Ugye az egyik legnagyobb érv az szokott lenni, hogy nincs olajcsere, nincsenek szűrők stb, amiket cserélni kell. Gyakorlatilag azt mondják, hogy csak tölteni meg műszakiztatni kell szinte. Tényleg ennyire egyszerű a képlet?


A másik jó dolog az ingyenes parkolás, és az, hogy az áram gyakorlatilag olcsóbb, mint az üzemanyag, így ezen a téren is sokkal jobban jönni ki.


A legfőbb hátrány viszont a hatótáv. Ugye pl. egy új VW e-Golfnál 300 km-t ad meg a gyártó, na most ez nyilván a valóságban inkább 250 km, vagy még ennyi sem, ha megy mellette egy klíma, vagy valami. Tulajdonképpen arra tökéletes, hogy városban napi 10-15 km-t megy vele az ember, meg heti egy oda-vissza 50-50 km-es utat megtegyen esetleg a szomszéd városba főúton. Gondolom egy 90-es országúti tempót lazán tud tartani, meg esetlegesen előzésre is alkalmas igaz? Persze ez a hosszabb út (mármint elektromos autóhoz képest hosszabb) lehet inkább csak havi 1-2 alkalom, nem pedig heti.


A másik probléma, hogy ugye nincs garázs, tölteni így csak állomáson tudnám, otthon nem. Ez mennyiben jelentene a hétköznapok során problémát? Így elgondolva neccesnek tűnik, de mások gyakorlatban azt mondják nem vészes annyira, lehet vele tervezni így is.

Félek még továbbá az akku elhasználódásától is.

Használtan nézegettem 4-5-6 éves Nissan Leaf-eket. Azt mondják azok nagyon megbízható autók, nem nagyon romlik az akku kapacitása az évek alatt, szinte csak minimálisan, de vajon egy ilyen használt mégis meddig bírná még kb? Mi van, ha az akku egyszer megadja magát?



2020. jún. 21. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

"A másik probléma, hogy ugye nincs garázs, tölteni így csak állomáson tudnám, otthon nem. Ez mennyiben jelentene a hétköznapok során problémát?"


Nekem is ez az egyik fő faktor, csak akkor vennék elektromos autót, ha garázsban tudnám tölteni minden nap.


Részemről a másik faktor, hogy én a kicsi, lapos, 2-ajtós sport coupekat szeretem, elektromos autó ilyen meg nem igazán van egyelőre. Amikor lesz, először kb. a Tesla Roadster és az elektromos R8 lesz a kínálat, arra meg még gyűjteni kell kicsit. :D


Az utolsó faktor nekem a hangzás, egy erőteljes/sportos drone hang még várat magára, pedig ez korántsem épp a legbonyolultabb része. :)

2020. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annak éri meg, aki tudja otthon tölteni és soha nem megy 200 km-nél többet egy nap.
2020. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 crudy ***** válasza:
Abszolut megeri venni. Inkabb masodik autonak a csaladba mert ahogy mondtad logisztikazni kell vele hogy hol toltesz es nem tudsz elmenni messzire, de nem hiszem hogy a mindennapokra nem lenne eleg
2020. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából, ha csak helyben használnám, gyakorlatilag heti 1 töltéssel is kibírná azt a távot szerintem.
2020. jún. 21. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nagyon drága. Még mindig. 4-5 millióért kapsz egy használt autót olyan akkumulátorral, ami ma már kicsinek számít (20-30 kWh). Ehhez hozzászámoljuk az elhasználódást, ami MINDEN típusnál előfordul, és akkor legjobb esetben 25 kWh kapacitásról beszélünk, ami max. 200 kilométerre elég, télen annyira se. Az otthoni olcsó és kényelmes töltést nem tudod használni. Azt hiszem, neked most még nem érdemes eletromos autót venned. Jövőre viszont talán kapható lesz a Dacia szuperolcsó autója, a Spring, ami állami támogatással jó vétel lehet.
2020. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Otthon töltesre is kell átalakító vagy más fajta töltő mert széthajtja az akksit . Nincs 20 eves tapasztalat mögöttük , bonyolult brutál draga a potalkatresz / javítás ,van amikből nincs csak gyári .Speci műhely ben lehet szereltetni . Ha leszabályoz akkor nem lehet helyszinen megbütykölni , gyenge a hatásfok . Télen a fűtés a hideg szivja le nyaron a klíma . Mikorra tömegaru lesz büntetni fogják a benzinest dízeleket hogy átálljon az ember el.akksisra , de azok kedvezményeit eltörlik és adókkal terhelik .Több érv szól még ellene . Inkább hibridet elsőre aztan meglátni .
2020. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha venni akarsz pont ne Vw-t nézz, az még közel sincs olyan jó és kiforrott mint a többi, Renault, Hyundai.
2020. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A VAG-nál szépen cserélik a háttérben az LG akksikat Samsung-ra, minőségi előrelépés.

Egyébként ha van rá pénz és a használati feltételekhez passzol (általában hatótávon belüli használat, otthoni töltési lehetőség) akkor már most is jó alternatíva. 1-2 éven belül viszont szerintem sokkal megfizethetőbbek lesznek.

2020. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!