Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem ér semmit egy 4...

Tényleg nem ér semmit egy 4 évszakos gumi?

Figyelt kérdés
Állítólag egy olcsóbb Laufenn téli, nyári szett is többet ér, mint egy 4 évszakos Continental. Igaz ez?
2020. jún. 24. 00:12
1 2
 1/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
86%

Szerintem nem. Ma már tök jó 4 évszakos gumik vannak. Főleg ha belegondolsz, hogy minek kell megfelelni.


Keveset mennek a magyarok és igazán téli időjárás már csak 10-14 nap van egy évben. Inkább csak taknyos az út de nem jeges. Oda meg nem szükséges echte téli gumi.

2020. jún. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy gondolom hogy aki többnyire csak városban használja a kocsit annak bőven jó a 4 évszakos. Én az alpok közelében azért inkább felrakom a téligumit + hóláncot, de persze mások a területi adottságok
2020. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
MO-i időjárási viszonyokhoz teljesen megfelelők. Mióta tél csak bemutatóban van, igazából én is gondolkodom , hogy a következő cserénél 4 évszakos lesz.
2020. jún. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes itt nálunk, mert már tél se volt évek óta.
2020. jún. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most fogjuk 4 évszakosra cserélni a télit, mivel az utóbbi 7 évben nem volt igazi tél Pest megyében, de Magyarországon szijte sehol. Ilyen 3-5 fokos időben, esőhöz meg teljesen jó a 4évszakos is. Hollandiában laktunk régen, ott is olyan volt az emberek többségének, mivel óceáni éghajlatra nem jellemző a hideg tél + sol hó.
2020. jún. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Az hogy az utóbbi években nem volt tél, nem jelenti azt, hogy már soha nem lesz. 2013 márciusa nem az ősidőkben volt. Akkor én épp úton voltam és örülök, hogy téli gumik voltak az autómon.

Ettől függetlenül az egyik autómmal én is most keveset járok, azt is főleg városban. Annál már gondoltam rá, hogy veszek négyévszakost. Csak 17"-os méretben elég drága. Normális márkából kb 40e/db. Felnit pedig nem szeretnék cserélni. Általában ha hó van, az esztelen sózás miatt ha nem muszáj, ki se hozom a kocsit a garázsból. Volt nálunk az elmúlt télen, hogy havaseső esett +2, +3 fokban. De úgy szórták a sót, hogy vastag sókásában kellett járni az utakon. Nem tudtam eldönteni hogy röhögjek, vagy sírjak rajta.

2020. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

talán egyol csóbb téli gumi is jobb állandóra, mint a négy évszakos. Persze ezt nem tudom biztosan, az idéntől kipróbálom.


Félek, ha véletlenül belefutok egy havazásba, akkor jó ha hógumim van.

2020. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A 4 évszakos csak pótkeréknek jó. de ez csak az én véleményem.
2020. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

#8 #6

Az igényektől függ szerintem. Egy 4 évszakos szett sem örökre szól, ugyanúgy mint az utóbbi években tapasztalt enyhe tél. Ha valaki pl ritkán használja a kocsit, olyan helyen lakik, ahol takarítják az utakat általában, illetve kibírja azt a 3 napot, amíg elolvad (Bp), akkor jó választás lehet a 4 évszakos. Ha valaki naponta autózik és olyan helyen lakik, ahol nem megoldott az eltakarítás, esetleg több hó szokott esni, mint Budapesten, akkor hasznos lehet a külön téli. Kár egymással ezen vitázni szerintem.

2020. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

A legdrágábbat vettem CrossClimate (Michlain) Ez előző középkategóriás nyáron csűszott a forró aszfalton.

Ahol élek ( Németország ) szinte soha nincsenek télies útviszonyok. Ha esik néhány centi hó, lesózzák eltolják. Azon a néhány nap latyakon a nyári is jó lenne

de előírás az időjárásnak megfelelő gumi. A 4 évszakos ennek megfelel. Amit javasoltam az inkább nyári profilú.

2020. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!