Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam az első forgalmi...

Megbuktam az első forgalmi órámon, a következőn nagyobb esélyem van?

Figyelt kérdés
Szóval, ma volt a forgalmi vizsgám. Rettentően izgultam, egész nap görcsbe volt a gyomrom. Egy mogorva vizsgabiztost kaptam aki a nyakamba lihegett.. Nem talált rajtam fogást és csak arra várt (ezt a vizsga végén az oktatóm is megerősítette), hogy hibázzak és megbuktathasson. 40 órával mentem vizsgázni. A következő pótvizsgám kb 1 hónap múlva lesz, addigra kell vennem még pár órát. A hibám az volt, hogy a gyalogosnak ott akartam elsőbbséget adni, ahol nem kellett volna. Mindezt azért mert túlizgultam az egészet és nem figyeltem oda kellőképpen, csak arra törekedtem, hogy gyalogos, szóval menjen. A második vizsgáról mik a vélemények, tapasztalatok? Gondolom már egy fokkal "lazább" elvégre már aki másodikra megy, az tudja milyen az első. Meg rengeteg helyről hallottam, hogy elsőre nagyon kevesen mennek át a vizsgán, leginkább második próbálkozásra jut át. És tudom, hogy rajtam múlik.. "ha hülye leszek úgy is meghúznak." ezzel tisztában vagyok. Leginkább személyes tapasztalatokra és véleményekre vagyok kíváncsi, hogy mekkora falat a második vizsga.

2020. jún. 24. 20:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szia, hasonlo helyzet, en holnap megyek 2.jara 5 honap utan. Nem hibaztatom a vizsgaztatot, en voltam bena az elsonel. 86 orat vettem eddig, 26ot a bukas utan. Nekem nem az a legnagyobb bajom hogy izgulok hanem flegma vagyok, rutinbol probalok vezetni. Ez ahhoz vezet h nem veszek eszre tablat. Sajnos. De holnap remelem minden klafa lesz.
2020. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszbol mondom viszont, de forgalmin folosleges elozekenynek lenned. Csak akkor adj elsobbseget, ha trnyleg kell, de akkor mindig! Ilyet en is csinaltam, amiert teged megbuktattak az utolso oradon. Gondolj bele, te atengeded melletted meg nem latjak miattad es elutik. Erre figyelj nagyon. Nezd a lampst ha zold van idoben megallsz. Ha piros mesz tovabb egy gyors korbenezes utan. Szivas ha jobbra kanyarodsz be es rogton nezned kell h van e gyalogos es ha van van-e lampaja ha nincs rogton megallsz. Tudom, ezek nagyon alap dolgok, de ha mar eleg faradt vagyok van h benezem.
2020. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 _Jessy_ ***** válasza:
50%
Ha valóban az van, amit leírtál, akkor több esélyed van. A bukta viszont teljesen jogos. Hogy az oktatódnak nem ez volt a véleménye, az eléggé elkeserítő. Ha gyalogos szabálytalanul akar átkelni, akkor max. fékkészenlét, hogy megfelelően tudj reagálni, ha mégis eléd lép. Gondolj bele! Te elengeded, és kilép a szembe jövő elé a takarásodból, olyan helyen, ahol senki sem számít gyalogosra. A vádlottak padján te fogsz ülni, nem az, aki elütötte.
2020. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a hibámmal és 101%osan el is ismerem, úgy érzem jó kis tanulópénz volt ez. Második alkalommal jobban odafigyelek!:)
2020. jún. 29. 08:32
 15/22 anonim ***** válasza:
Szia, én július 8án vizsgázok, de nem túl jók a kilátások, hiszen az oktató szerint nincs meg a kellő tudás, és mindenki azt mondja hogy elsőre úgyis meghúznak. Viszont másik akik látnak vezetni azok szerint nagyon ügyes vagyok, és az oktatóm stresszel engem. Minden esetre remélem sikerül, mert rohadt drága ez a viszgadíj és semmi kedvem még egyszer kifizetni :P
2020. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kicsit szegyellem magam de en fizettem.. Nem meglepo modon meglett. Ha pesti vagy erre erdemes rakerdezned. Hihetetlen h mennyivelbmasabb volt igy a 2. vizsgam mint az elso.


Emberszamba vettek, nem kaptam olyan hibapontokat amiket el se kovettem, parkolohelyet is segitett keresni az oktato. Kozben vegig dumaltak ax utat a vb-vel. Persze errol kerdezd meg az oktatodat is. Ha jol vezetsz csak onbizalomhianyos vagy akkor tuti atmesz igy.

2020. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Sajna nem pesti vagyok, illetve említette az oktatóm magától, hogy meg se forduljon a fejembe a lefizetés, mert nem hogy elsőre, másodikra de huszadjára se fognak átengedni. Plussz bennem van, hogy inkább a tudásom miatt engedjenek át (na meg nem akarok + pénzt szórni :D) Fejben úgy érzem tényleg megvan minden, csak hát rá stresszeltem és olyan alapvető dolgot bakiztam el, hogy a föld alá süllyedtem volna szégyenemben :D
2020. jún. 30. 12:35
 18/22 anonim ***** válasza:
ez egy pesti betegség akkor :) bár a vb-ket ide-oda küldik országon belül. Egyébként én is így voltam, csak ha mi nden egyes alkalommal egy kis hiba miatt bukom akkor évekig is tanulóvezető maradhatnék. Nálam azért az idő meg a pénz volt a döntő szempont, már elég rég óta tanultam vezetni.
2020. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ma voltam az első forgalmi vizsgán. A bukottak rátáját növelem.

Nem volt bunkó a vizsgabiztos. Elég elnéző volt, jogosan buktam, mert párhuzamos hátránál túl közel mentem a hátsó kocsihoz. Az oktatóm fékezett be.

Kb. a vizsga felénél jártam. A megfordulás is megvolt.

Csak vissza kellett volna menni a vizsgahelyre.

Nem tudtam, meddig kereshetem a helyet, így beállatam az első alkalmasra. Rosszul választottam. Tanultam belőle.

Az oktatóm azt mondta hős vagyok, mert nem mindenkit tud magabiztosan a vizsgára vinni.

Majd legközelebb jobban figyelek mindenre.

Az vigasztal, hogy sokaknak nem sikerül elsőre, még azoknak sem, akik ügyesek.

Bíztassatok egy kicsit kérlek.

2020. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia utolsó! #15-ös vagyok, én is megbuktam, ráadásul az első 10 percben (onnantól kezdve, hogy elindultam a kocsival) engem azért húztak meg mert a lámpánál mikor elindultam még zöld volt, de ahogy az autó fele átért, sárgára váltott.

12-én vizsgázok megint és nagyon félek, hogy megint megbukok, mert már rohadt sok pénz van egészben, és arra sincs lehetőségem, hogy fizessek a vizsgabiztosnak a garantált sikerért. És ha még nem is húznak meg szándékosan, akkor sem érzem magam olyan jó vezetőnek, hogy magamtól se bukjak meg:(((

18L

2020. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!