Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell az A kategóriás...

Balazsof93 kérdése:

Miért kell az A kategóriás jogosítvány letételéhez teljes motoros ruházat ha azt a kresz nem írja elő?

Figyelt kérdés
És ha már kötelező akkor miért nem biztosítja ezt az iskola?

2020. jún. 25. 19:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át és rájössz...
2020. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
#1, túl sokat feltételezel róla XD
2020. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert még nincs vezetői engedélyed, így az oktató felel érted. Utána úgy kockáztatod az épségedet ahogy akarod.

És azért nem biztosítja, mert nem ő veszi meg neked, utána a tiéd marad, te tudod neked melyik a megfelelő. Ez egy költség, amit ugyanúgy állnod kell mint a jogsi megszerzéséhez szükséges többi költséget.

2020. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:13

:-D

2020. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 dirtboy ***** válasza:
100%

Nem kell teljes motoros ruházat ezt rosszul tudod.

Magasított szárú bakancs is elég,valamint sima farmer nadrág egy térdvédővel elég alulra.

Ami elvárás még egy protectoros kesztyű van már 15ért is jó,illetve felső zárt oltozet hozzá gerinc protector.

Itt sincs előírva hogy motoros kabátot veszel vagy külön gerinc és váll védőt. Bár szerintem olcsóbb venni egy teszem azt speed up cordura kabátot 24-25ezerért mint külön felvehető motoros gerinc és váll protectort.

Sisak szerintem említésre sem méltó dolog,nyilván való hogy kell.


Amennyiben ezeknek a költségei felháborodást váltanak ki, lehet elkéne gondolkodni hogy kell e neked az az A korlátlan jogosítvány,mert ha veszel egy nagy motort akkor ezek költségei eltörpülnek majd.


üdv. egy motoros

2020. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell, hogy egy esetleges esésnél megvédje a puha tested, mert mig tanulsz az oktató a felelős érted. Rutinpályán is le tudod zúzni magad elég komolyan, pedig mész max 20km/h-val.


Egyébként ahol én tanultam lehetett kérni az oktatótól felszerelést (sisak, kesztyű, protektorok) ezeken kivül nehogymár egy hosszú farmernadrág, illetve egy magasabb szárú cipőd ne legyen.

2020. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Értem mit mondtok de így aki akar bármiféle motor jogsit annak komoly költségeket kell vállalnia. És néztem ez még az A1 kategóriához is kell. Tehát a jogsin felül kikell perkálni közel 300000 forintot ami azért nem kis költség.

Kedves anonim láttam hogy sok kérdésemhez írtál csak az a baj hogy egyikhez sem írtál használhatót. De akkor hogy érezd a törődést kedves mindenhez is értek csak az a baj hogy minimálbérért dolgozok egy gyárban látástól vakulásig és az életem egy lyukas garast nem ér (ez te vagy anonim). 15 éve motorozom ami pont 15 évvel több mint a te motoros tapasztalatod és csak mondom ducatim van és 600ezer értékű motoros ruhám.

2020. jún. 25. 20:22
 8/21 dirtboy ***** válasza:
100%

Nem nekem címezted de ezt még én sem hiszem el.

Ha így lene nem érdekelne a dolog hiszen már lenne jogsid meg ruhád is van ugye 600ért,akkor kit izgat mi kell az A jogsihoz?

Illetve az árakkal sem vagy tisztában,amit le írtam meg sem kozelíti a 300ezret.

Nem nagyon értem mi értelme egy ilyen oldalon kamuzni de valami értelme biztos van mert sokan szeretnek.

2020. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
300 ezer az a minimum ami kell egy motoros ruházathoz azt arra írtam, sisak, bakancs, kesztyű, ruha. de ha megnézed akkor nem azt kérdeztem hogy mi kell a jogsihoz hanem azt hogy miért kell. Szerintem van különbség a két kérdés között. De amúgy nem voltam most igazi motoros.
2020. jún. 25. 20:51
 10/21 dirtboy ***** válasza:

Hát lehet kell ha nagyobb az igény,attól is függ mikor veszi az ember,télen olcsóbb.

Nekem a bőrruhám 120 helyett 100 volt,a kesztyűm 20,a sisak 90 helyett 70,a csizma 60.

Ez kereken 250ezer,és minden bolti márkás darab,nem használt,illetve sisak sem téli akció volt,70ért lehet venni jó sisakot nyáron is.


Hogy te azt kérdezted miért kell az pláne értelmetlen kérdés,hiszen nem csak jogosítvánnyal rendelkező motorosokat érhet baleset.

Attól hogy megy mogotted autóval egy oktató még ugyan úgy osszetorheted magad vagy akár meg is hallhatsz oktatás kozben /nyilván nem rutinpályára gondolok hanem forgalomra/.

Egy rutintalan motorozó embernek még fontosabb is a védőfelszerelés mint egy több éve motorozó tapasztalt motorosnak.

Főleg hogy bárki leteheti az A korlátlant is 24évesk kórtól minden féle motoros előélet nélkül.

Mikor én vizsgáztam konkrétan két full amatőr lány is volt A korlátlanra és egy 206kilós 77lóerős suzuki banditot kellett nekik terelgetni pár óra 125ccm motor után.

Mikor kéne jobban védőfelszerelés ha nem ilyenkor?

2020. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!