Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell az A kategóriás...

Balazsof93 kérdése:

Miért kell az A kategóriás jogosítvány letételéhez teljes motoros ruházat ha azt a kresz nem írja elő?

Figyelt kérdés
És ha már kötelező akkor miért nem biztosítja ezt az iskola?

2020. jún. 25. 19:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
"ducatim van és 600ezer értékű motoros ruhám" no ebből má kijött volna egy c jogsi és nem kellene gyárban szopni . motorozás hobbi és ahogyn írták az oktató felel érted ezért kell a motoros cucc
2020. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Saját vélemény, de szerintem az ok a felelősség. Amikor oktatóval mész, ő felel érted és nincs egy épeszű ember aki a kresz által megkövetelt minimális védelem melletti kockázatot felvállalná.

Egyébként már a tanfolyamhoz is kell a védőruha. Amikor én tettem le, csoporttársaimnál volt több borulás, meg egy komolyabb esés is (motor sérült csak).

2020. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
"Kedves anonim láttam hogy sok kérdésemhez írtál"...beszarok XD
2020. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom eldönteni, hogy a kérdező dicsekszik vagy panaszkodik.
2020. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Azt hiszem el ment egy kicsit a beszélgetés másfele mert sok az olyan ember aki nem ért hozzá és okoskodik viszont azoknak az embereknek elfogadom a válaszát aki normálisan leírta mit gondol. Valószínüleg ez lehet az igazság is hogy a sulik felelősek vagyis az oktató

Bár akkor azért ezzel együtt meglehetne oldani azt is az iskoláknak hogy ha nem is ingyen de lehessen bérelni náluk ruhákat

2020. jún. 26. 15:45
 16/21 anonim ***** válasza:

A bérelt ruhákkal az lenne a baj, hogy baromi drágán meg kell venni őket az iskolának, és a folyamatos használat során amortizálódnak. Nem biztos, hogy visszajön az áruk. Elhasználódott védőfelszerelést meg nem adhatnak ki (pláne pénzért), de szerintem te sem vennél fel olyat szívesen.

Egyébként a sisakot kár volt hozzáadnod, mert az alap költség, ha motorozni akarsz, akkor is meg kell venned, ha az iskolában tudsz kölcsönkérni/bérelni ruhát.

Mellesleg szerintem is vagy kamuzol vagy nem, de akkor meg igaza van a 11-esnek. Kamiont vezethetnél már ennyi pénzből, amennyit puccos dolgokra költöttél (mert nem létszükséglet ennyit költeni felszerelésre), a mostani fizetésed 3-5x-öséért is akár. Igaz, dolgozni is kéne, de nem a szalag mellett robotolva.

2020. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azt hiszem azt félre értettétek nem magamra gondoltam hogy én dolgozom gyárban minimálbérért hanem arra aki sok mindent írt csak haszontalant. Ha így lenne nekem se került volna ilyen felszerelésére meg motorra. Senkit nem lenézve de sajnos vagy nem sajnos azért a motorozás viszi a pénzt.
2020. jún. 26. 21:28
 18/21 dirtboy ***** válasza:

Főleg ha tényleg ducatid van.

Azok elég szervízigényesek és drága hozzá minden.

Amennyiben tényleg igaz amit írtál nem értem miért izgat a jogsi szerzés és a menete. Inkább azon agyalj miért kerül két első féktárcsa annyiba amennyibe,vagy hogy miért kerül egy sotétített sisak plexi 20-30ezerbe vagy mégtöbbe.

2020. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Az érdekelt hogy miért kell a felszerelés. És igen ez is jó kérdés hogy miért ilyen drága a féktárcsa de erre meg az a válasz hogy mert nekem brembo fékem van ami prémium márka
2020. jún. 26. 22:14
 20/21 dirtboy ***** válasza:

Az lényegtelen,ha bele gondolok hogy a kocsimra /2010 Audi A3/ első és hátsó féktárcsát, betétekkel együtt megtudtam venni 46ezerért,kicsit durva hogy a kawasakira 1db tácsa 86 ezer.

Lényegtelen hogy prémium vagy sem ha sima tárcsa nem karbon-kerámia stb annál megértem magas árat.


Mondjuk elmentünk a témától,igazából csak egy gondolatnak írtam volna.

2020. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!