Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városba milyen autót vegyek?

Városba milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés
A rendelkezésemre álló keret 2.5 millió forint, a kiszemelt példányok, Peugeot 108, Citroen C1, illetve még gondolkodom az elektromos ion, c Zero duón is. Csak városi használatra kell az autó.
2020. jún. 25. 20:24
 1/9 anonim válasza:
14%
Kipótolod még pár forinttal, aztán tudsz venni Teslát is. Például Tesla S P100D.
2020. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Városi használatra miért kell egy kisautó? Még ha valami kombi vagy pick-up kellene, mert szerszámokat, alapanyagot kell szállítanod, akkor azt mondom, megértem. De városba miért kell autó? Fizeted a biztosítást, adót, benzint, szerviz költséget, műszaki vizsgákat, parkolóhelyet, amortizációt, összesen kb. évi 80-100ezer Ft-ot + szennyezed a levegőt a városban, ahol te is élsz (és esetleg a gyerekeid, családod).

Az elektromos is szennyezi a levegőt, csak nem a városban, hanem ahol az áramot előállítják hozzá, az erőműben. És annak se sokkal olcsóbb a fenntartása.

2020. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy kertvárosi rész, busz errefelé nem nagyon jár, az éjszakai műszakban már egy se, 10-10 km oda-vissza a napi táv.
2020. jún. 25. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Biztosan megkapom majd, hogy bringab*zi vagyok, meg hasonlók, de: nekem is volt autóm, de eladtam, mert egyre kevesebbet használtam városban. Elegem lett az állandó parkolóhely keresésből, a dugóban araszolásból, abból, hogy fizetnem kellett a szervizt akkor is ha alig használtam (karban tartottam, nagyjából évente vagy 20e km-enként kicseréltettem az olajat, a szűrőket meg amit kellett), fizettem a biztosítást, stb. miközben bkv-val vagy biciklivel gyorsabban és egyszerűbben eljutottam oda, ahova akartam. Volt, amikor időre kellett odaérnem valahova, el is indultam indőben, de akkora dugó volt, hogy meguntam az egyhelyben állást, leraktam a egy parkolóban az autót és felültem a villamosra, aminek ott volt a megállója.

Budapesten egyszerűen katasztrófa az autós közlekedés, szerintem bármi jobb. Értem, hogy nem jár busz, de akkor ott a bicikli, a közössségi autók használatával is jobban jösz ki szerintem. Ha ahol laksz nem lehet lerakni, akkor elmész biciklivel addig, ahol még/már elérhető a greengo/limo/sharenow.

10km biciklivel kb. fél óra. Egy 10km-es távra autót venni luxus.

2020. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bárcsak Budapesten laknék. :/ Robogóm van, ilyenkor tök szuper, de télen nem volt egy leányálom, annak ellenére, hogy a tél egyáltalán nem mutatta télies arcát. Persze bringával lehet jobb a helyzet.
2020. jún. 25. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy jó állapotú Volvo C30-at vennék, ha van, automatát.
2020. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, 1.6-os dízel, azaz D2 jelölésű motorral NE vegyél.
2020. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy autó kell városba, de napi 20 km-re 2,5 milliós autó? Az aztán tényleg luxus. Mindenképp benzinest ajánlok, azon belül E12 Corolla max. 1 millióért. 1.4 vagy 1.6-os igényektől függően. A kiszemelt példányokat én hanyagolnám.
2020. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem vennék sem dízel, de pláne nem francia autót.

Volvo, a régebbiekből, és nem T6 turbó meg ilyesmi. Egy jó szívó benzin S40-es pl., ami még nem is nagy, nem is kicsi, és kimegy a világból. Habár kétlem, hogy találni nem 2-300ezert futott példányokat, de hátha.

Vagy. Alternatívaként Toyota Yaris. Szintén megbízható kisautó, amely keveset fogyaszt, de csak benzineset. Egyszerű, mint a pofon, és olcsó az alkatrész is hozzá.

2020. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!