Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt a jogsim, 10 év után...

Lejárt a jogsim, 10 év után először, ilyenkor elég időpontot kérnem jogsi cserére ügyfélkapuba, vagy kell orvosi alkalmassági is?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de sose járt még le és igazság szerint nem is használom, csak nyaranta robogózok Görögországban. Most is ahhoz kéne, 1 hónap múlva indulunk, de elfelejtettem, hogy lejárt (még a járvány előtt). Foglaltam időpontot cserére, de beugrott, hogy esetleg kérnek orvosit.
2020. jún. 26. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kell orvosi.
2020. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem esetleg, hanem mindenképpen kérnek orvosit.

Háziorvos megcsinálja.

2020. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na, még jó, hogy eszembe jutott! Köszi nektek! Akkor az ügyfélkapuban fogják kérni az orvosi papírkát? Csak azt kell vinnem, ugye? Háziorvosom még egyelőre távgyógyított a múlt héten, ezt is vajon lezongorázzuk telefonon, vagy be kell menni szerintetek?
2020. jún. 26. 09:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menned, mert egy paírt fogsz kapni.

Azon kívül csak a jogsidra lesz szükség.

De azt vidd a dokihoz is.

2020. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, azt tudom, csak nem ott lakok, ahol a dokim,viszont ügyfélkapuba oda megyek, csak akkor pont nem rendel. Emiatt egyszerűbb lett volna telefonon, és családtagom átvette volna a papírt. De közben hívtam, már be kell mennem, szóval utazok. Nem baj, legalább van esély, hogy kész lesz. Még egy utolsó: ideiglenest fogok kapni? Az külföldön nem használható, ugye? Az eredeti várhatóan mennyi idő? Köszönöm, ha valaki még válaszol, meg az eddigieket is!
2020. jún. 26. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kapod a régit, és egy igazolást, hogy X ideig használhatod. Hogy ezt görögben elfogadják-e, azt nem tudom.

2-3 hét mire kész az új.

2020. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor még pont beleférhet. Nagyon köszi!
2020. jún. 26. 11:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az orvosi kell hozzá, semmi más.
2020. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A lejárat nem azért van elsősorban, mert megromlik a plasztikkártya. Hanem az egészségedben következhet be ennyi idő alatt változás. Így alap hogy kell orvosi alkalmassági. Meg kell jelenned a háziorvosnál, különben nem tud megvizsgálni. Nála fizeted a vizsgálat díját és ott kapsz róla papírt is. De előtte arra számíts, hogy minimum egy vérvételre el fog küldeni. És akkor még örülhetsz ha nem küld ezer féle szakrendelésre.
2020. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt jó, hogy mondod, mert ha ez így van, akkor kifutok az időből, ez esetben meg már nem lesz sürgős. Érdekes egyébként, mert mikor csináltam a jogsit, az égvilágon semmit nem csinált a doki, csak felolvastatta velem a betűket. (azt is bemagoltam és úgy "olvastam", mert nem láttam, de nem volt pénzem már szemüvegre diákként...senkit nem veszélyeztettem, nem vezettem addig, míg nem lett szemüvegem ténylegesen)
2020. jún. 26. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!