Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Waze App gps applikáció nem...

Waze App gps applikáció nem tervez autópályát, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a WazeApp alkalmazást mivel szombaton megyünk nyaralni Keszthelyre. Azonban olyan gondom akadt, hogy amikor beírom útvonaltervnek, hogy Nyíregyháza (lakhelyem) - Keszthely akkor a GPS nem az M3-M0-M7 útvonalat adja be hanem a 36-3 meg az Isten tudja milyen főútvonalakat amelyek lényegében mind az autópálya mellett haladnak, tehát ugyanott kötnénk ki de azért nagyon nem mindegy, hogy 90-100-al tudunk haladni (ráadásul emellé tankolni is többet kell) vagy 120-130-al. Azért nem a szomszéd faluba ugrunk át.

Nézegettem a beállításokat ahol kikapcsoltam az "autópályák elkerülése" opciót, engedélyeztem minden fizetős nyavajat plusz még autópálya matricát is adtam hozzá, de sehogy sem oldódott meg a probléma. Igazából csak Pest alatt lenne szükségem a GPS-re, hogy az M0-ásra segítsen rávezetni mert nem sűrűn autópályázok így nem igazán megy fejből, hogy hol merre soroljak. A többi helyen a tábla jelzésekből elboldogulok. Van rendes GPS-em is de az azért nem játszik mert állandóan bevezet Pesten a belvárosba, ráadásul a Waze ha baleset/útlezárás van előttem akkor előre jelzi és azonnal tervezi a legrövidebb elkerülőt állítólag.

Valaki tud megoldást, hogy mit állítsak még át az alkalmazáson? Mi az amit nem látok? Előre is köszönöm a válaszokat :)



2020. júl. 2. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

M0 ingyenes...

Egyébként ha tábla alapján elboldogulsz, akkor az M3-M0-M7 útvonal nem probléma. Próbáld meg kilőni a háttérből is a Waze-t majd újraindítani, ha tényleg be van állítva minden matrica, fizetős utak engedélyezése stb.

2020. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki van kapcsolva az autóálya-elkerülés, és hozzá van adva az országos matrica, akkor jónak kellene lennie.


Tervezés után, ha rányomsz a Routes (útvonalak) ikonra, ott sincs az autópályás útvonal?

2020. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs, konkrétan 3db útvonal van.

Az egyik az M4 autópályát mutatja, de az le akar vinni Debrecenig és onnantól ismét sima országút.


Még esetleg a matrica engedélyezést megnézem mégegyszer mert nem országos van belőve hanem csak szabolcs megyei.

2020. júl. 2. 14:56
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg is oldódott a probléma, országos szinten kellett engedélyezni a matricát.

Köszönöm a segítséget :)

2020. júl. 2. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2020. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!