Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125/50 mennyire büntethetnek?

125/50 mennyire büntethetnek?

Figyelt kérdés

A kérdés a szoksásos, de nem tudom kinek higyjek...

AM jogsim van, és egy olyan motort vennék amit 125ös (Yamaha tdr 125)

Az a helyzet, hogy a hengerbe bele van ütve hogy 49ccm illetve a folytások is benne vannak tehát a hangja ugyanolyan mint egy 50-esnek, csak épp annyi hogy megy kb 100-al..

Na most érdemes tudni hogy én nem vagyok a gyorshajtós típus annyira, tehát nem maxon mennék végig, és tudom ha balesetet okozok, na akkor aztán tényleg beszopom.


Na de ha csak normálisan közlekednék vele mint minden más ember, akkor lehet belőle bajom?

Rendőrnek ha megmutatom az adásvételi(50es) papírt illetve az 50esre kötött biztosítást illetve a hangját akkor nem fog szivatni?


És végül mi történhet ha mégsem hiszi el és mindenképp be akarja bizonyitani hogy több? Mit tud tenni? hogyan tudja ezt kideríteni?

Milyen büntetést kaphatok? Azt tudom hogy pénzbüntetés biztos, de el is tiltanak? Ha igen akkor mennyi időre?


Mindenkinek köszönöm a válaszát és kérem hogy csak olyanok írjanak akik hasonló képpen járnak, mert mint tudjuk a robogók fele amugy ilyen...


Mindenféle történetet meghallgatok, ha megállított a rendőr akkor hogy jöttél ki stb, meséljetek!



2020. júl. 2. 20:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

“ Hm érdekes, akkor mondd már el nekem hogy a neten miért 125/50 minden 3. motor a robogók/kismotork között?”


Mert nincs rajta rendszám és fogalmuk sincs mit követnek el. Egyébként sokan buknak ezzel.


Ez èppen olyan, mint amikor autót hirdetnek “köztes adásvételivel”, meg “ nyitott adásvételivel”


Mi van??? Ilyen nincs. Gyakorlatilag akitől megveszed nem írta át és a korábbi tulajdonostól, aki a forgalmiban szerepel van egy kitöltetlen adásvételi szerződése. Tehát amikor megveszed tőle olyan, mintha az eredeti tulajtól vennéd meg, aki már 5 éve eladta.


Olyan bűncselekmény ha bemész vele a kormányablakba, mint a huzat.

2020. júl. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 D. Brasco ***** válasza:
15%
Ötmillio ilyen 125/50-es kerdes van megvalaszolva az oldalon...mi az az info amit ott nem talaltal meg.
2020. júl. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

9-es írtam privátot, majd ha esetleg időd engedi akkor válaszolj légyszives :)

12 igen tudom, de a világ változik, és ahogyan előttem szóló is mondta, 3-4évvel ezelőtt sokkal jobb volt ilyen téren a helyzet, tehát én a mostani törvények,helyzethez képest kértem a véleményt.

2020. júl. 3. 09:50
 14/23 Wadmalac ***** válasza:

Ezzel kábé utoljára akkor lehetett viszonylag veszélytelenül mókolni, amikor megjelentek a boltokban a 70-es hengerek Simsonra.

Egy ideig a rendőröknek nem volt semmi alapjuk észrevenni, belekötni.


Aztán élesedett a fülük meg a szemük. :)

2020. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 D. Brasco ***** válasza:
52%

"3-4évvel ezelőtt sokkal jobb volt ilyen téren a helyzet,"


Semmivel sem volt jobb a helyzet,es tudon hihetetlen de azóta sem lett legális a biztositási csalás,meg kategoria nélküli vezetés meg az okirathamisitás.

2020. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Viszont a 9-esnek igaza van belegondolva. Ha nincs adásvételi meg biztositasi papir akkor annyira nagyon nem tudnak megszivatni vele.

Megmondom hogy én ugy vettem keztől hogy 50esnek volt hirdetve es en vegig azt hittem hogy az. Igaz ez a tudatlansag sokat nem szamit, de akkor is jobb mintha biztositas csalas lenne meg okirathamisitas

2020. júl. 3. 11:46
 17/23 D. Brasco ***** válasza:
80%

A 9-es hülyeséget beszél,mert olyan nincs,hogy nincs adásvételid hozzá!Még ha ezt külön beadod akkor a többi eddig felsorolt bűncselekményen kívül még azt is simán a nyakadba varják,hogy loptad a motort.És nem...nem fogja sem a rendőr se senki elhinni bemondásra hogy ez a tied....faxa is lenne ha igy működnének a dolgok,hogy a szomszéd kocsijára lakására stb azt mondom hogy az enyém,azt ez ennyivel el is van intézve.......

Egy szó mint 100:nem tudom minertelme van továbbra is ezzel a 125/50 dologgal szarakodni,az állando lebukás veszélye mellett,nyilván nem lenne egyszerübb letenni egy A-s jogsit,vagy ha az nem lehetseges venni egy valoban 50-es motort.Es persze persze....tudom te nagyon ügyesen közlekedsz es teged biztosan nem érhet baleset stb........pedig de!Es még csak nem is kell neked lenni a vétkes félnek ahhoz,hogy egy életre elintezd magad anyagilag stb!

Biztosan megéri........

2020. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

17! 🤣


Ezt te sem gondolod komolya😂 miért varrnának lopást bárki nyakába is. Magyarországon mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, mindaddig, míg az ellenkezője nincs bizonyítva.


Nincs meg az órámról a blokkom. Akkor loptam? Van 2 elfekvő motorom a garázsban. Loptam? Nem.


Mi alapján ítélnek el? Lehet nem loptam, hanem csalásból van. Vagy éppen jármű önkényes elvételéből vagy más bűncselekményből. Ha loptam is mikor? Azzal ugye tisztában vagy, hogy a lopás is elévül? 6 éve loptam? Akkor már el is évült ha 500 ezer alatti a motor értéke.


Lopást soha nem húznak ràd, sőt eljárást sem fognak indítani ezért lopásban, sem más bűncselekményben.


Nincs adásvételid és kész. Szóbab nyilatkozol, hogy a tied, ez is egy elfogadható nyilatkozat. Ha néma csendben vagy és csak igazolod magad, semmi mást nem teszel, akkor sem tesznek többet. Ha valamelyik utolsó rendelet ( nem törvény) éppen leírná, hogy kell adásvételi és annak tartalmát is megszabná, de ha nincs akkor a legenyhébb súlyú szabálysértések egyikét fogod elkövetni.


Csak egy példa. Megyek egy kölcsönkapott autóval. Nincs kölcsönadási szerződés, mert nem is kötelező. Ha megállít a rendőr mondom kölcsön van és kész, semmi extra. Nem fogja lefoglalni a kocsit mert lopás gyanús, enged tovább.


Ha már valaki engedély nélkül megy azt kell mondja övé a motor. Ha kimondja hogy pl az apja tulajdona, őt is előveszik amiért átadta a vezetést olyan személynek akinek nincs jogsija.

2020. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%
Elég durva, hogy bűncselekményre buzdítod itt a kérdező kissrácot.
2020. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Igazából én sem hinném hogy ennyire durva lenne ez az egész, akkor tuti nem járkálnának ennyien így..


A lántattókat leveszem, a műszerfalat lecserélem egy olyanra amibe 80van irva, meg feltöltözök szabályosan, motoros kesztyűbe, könyök-térdvédő meg egy láthatósági mellény is.


Aztán ha így id kiszednek, akkor egészségükre, így jártam.

2020. júl. 4. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!