Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javíttatás vagy másik autó...

Javíttatás vagy másik autó vétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem a barátomtól egy Skoda Felicia 1.3 MPI 50kw-os autót.

A motor fellett újítva mert hengerfejes volt. Nem eszi az olajat. Így vettem meg. Viszont jönnek elő problémák. Az első féket felkellett újítani mert berohadt és elkopott a betét és a tárcsa is használhatatlan lett.

Amit még csinálni kell: A váltó olajat cserélni kell mert cseréltek valamit és nem töltötték vissza teljesen a szintet és már ráfér a csere. Vannak ennek hatásai, nehezen rakom be 3-ba a váltót.

A motor generál után nem történt meg a szelephézag beállítás és azt bekell állítattni.

Most 3 hengerezik időnként, ami gyújtás hibára mutat, sortrafós azt cserélem ki most.

Kaszni: első tornyokat, hegesztetni kell és egy kis küszöb munka, de az alja rendben van.

Az autó E10 benzinnel nem tankolható (fent van a listán) csak E5 ami drága. Ezt a vétel előtt nem tudtam.

Munkás autónak van és napi 150 km teszek meg vele.

Km:245000km

Év:2000


Ennek tudatában én költsek erre az autóra, mert elvileg ezek nem nagy munkák és akkor tudom, hogy megvan csinálva vagy vegyek egy másikat. Pl.:Suzuki swift. Opel Astra f vagy más (külső mindegy csak gurulon), ami ugyan úgy zságba macska.


Köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 4. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem zságba , hanem zsákba . Gondolom száz vagy kétszázért vetted, és azt hitted tökéletes lesz. A suzuki sem lesz jobb. Húsz éves alsókategóriás autók nem valók már napi 150 km-re. Javíttasd meg ezt.
2020. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Én eladnám és vennék helyette egy Toyota Corollát, azzal nem lennének gondok, és tankolható E10-el.
2020. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Igazából a motorikus rész tizenkettő-egy tucat, ezek a gondok (a szelephézagot leszámítva) ugyanúgy előjöhetnek bármelyik autónál (és egy idő után elő is fognak jönni).


A kasztni más téma, azt látni kéne hogy igazából mennyire van rossz állapotban, így nehéz megmondani.


E10-E5, teljesen felesleges ezen rugózni, mire az E10 bármilyen mérhető kárt okozna ez az autó már rég történelem lesz. Vagy addig is lehet felesbe tankolni.

2020. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem add el, szerintem ennyi kilóméterrel még nem szabadna ennyi problémának lenni ha valóban törődtek vele és minden szervizt megkapott.
2020. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Első kérdés, hogy mennyi pénzed lenne megvenni a másik autót?
2020. júl. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tankolhatsz E10-et, tölts hozzá "spuri" adalékot. Apámnak 120-as skodája van, ezzel használnálja, gond nélkül. A hibák amiket felsoroltál, bármelyik hasonló korú gépnél előjöhetnek.
2020. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy tákolt hulladék. Én szabadulnék tőle amint lehet
2020. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3-as. A kaszninál csak tornyoknál van hegeszteni való.

2020. júl. 5. 13:29
 9/14 A kérdező kommentje:
5-s. 250000 ft van másik autót venni.
2020. júl. 5. 13:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem vészesek a tornyok akkor kár lenne megválni az autótól.

3-as voltam.

2020. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!