Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javíttatás vagy másik autó...

Javíttatás vagy másik autó vétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem a barátomtól egy Skoda Felicia 1.3 MPI 50kw-os autót.

A motor fellett újítva mert hengerfejes volt. Nem eszi az olajat. Így vettem meg. Viszont jönnek elő problémák. Az első féket felkellett újítani mert berohadt és elkopott a betét és a tárcsa is használhatatlan lett.

Amit még csinálni kell: A váltó olajat cserélni kell mert cseréltek valamit és nem töltötték vissza teljesen a szintet és már ráfér a csere. Vannak ennek hatásai, nehezen rakom be 3-ba a váltót.

A motor generál után nem történt meg a szelephézag beállítás és azt bekell állítattni.

Most 3 hengerezik időnként, ami gyújtás hibára mutat, sortrafós azt cserélem ki most.

Kaszni: első tornyokat, hegesztetni kell és egy kis küszöb munka, de az alja rendben van.

Az autó E10 benzinnel nem tankolható (fent van a listán) csak E5 ami drága. Ezt a vétel előtt nem tudtam.

Munkás autónak van és napi 150 km teszek meg vele.

Km:245000km

Év:2000


Ennek tudatában én költsek erre az autóra, mert elvileg ezek nem nagy munkák és akkor tudom, hogy megvan csinálva vagy vegyek egy másikat. Pl.:Suzuki swift. Opel Astra f vagy más (külső mindegy csak gurulon), ami ugyan úgy zságba macska.


Köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 4. 20:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Veszel egy másikat, aminek lesz átírási költsége +biztosítás, eredetvizsga stb. Jobban jársz ha ezt megcsináltatod, kb fele annyiból megvan,mint amiket előbb felsoroltam. Ennyi pénzért ilyen vagy rosszabb van.
2020. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gyertyát is cserélj benne gyári előírásnak megfelelőt, ha már trafót fogsz cserélni. És e5 jobb sokkal, nekem e10 képest majdnem 1literrel lement a fogyasztásom tőle. 98 auchan e5 ezis! Kb 30 Ft több de megéri.
2020. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
250ből nem tudsz jobb autót venni, amivel nem lesz gond. Lutri ennyiért minden, mert mindenki úgy veszi már, hogy nem tud még ennyit rákölteni javításra, inkább eladja. Sokkal jobban jársz, ha ezt a pénzt (vagy legalábbis egy részét) ráköltöd a Feliciára, megcsináltatod, ami bajos rajta, aztán lesz egy olyan autód, ami tudod, hogy rendben van.
2020. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%

Napi 150 km nagyon sok egy 20 éves verdának! Ez a verda még abban az időben készült, amikor 5-10ft volt literje a benzinek. Még ha tökéletes is lesz a verda, az üzemanyag fogyasztása megesz téged. 20 napra pl. amit írtál 150 km-et az 3000 km egy hónapra.

Ha nem akarod lecserélni egy LPG-t rendez bele.

2020. júl. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!