Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy közterületi parkolóban...

Ha egy közterületi parkolóban úgy parkolok, hogy 2 másik autó elé állok be hosszába ami szintén az enyém akkor megbüntethetnek a közteresek? Erre azert lenne szukseg mert nincs hely. Es nem lehet mar mashol megallni.

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 09:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Parkolóban általában a felfestett helyekre lehet állni. Ha nincsenek felfestve a helyek, akkor úgy állsz, ahogy akarsz.
2020. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Az nem gond, hogy a saját autót elé beállsz. Mert nyilván te nem fogod kihívna magadra a rendőröket, hogy nem tudsz kiállni a másik autóval :)

A kérdés, hogy az még parkoló-e. Nem a közlekedő útra állsz így? Nem zavarod a közlekedést? Ha igen, akkor tuti kihívják a rendőröket, vagy köztereseket, ha nem férnek el tőled.

2020. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a közteres nem nézi meg, hogy kié a másik két autó, büntet, mert az egyszerűbb és neki megéri.
2020. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A többi közlekedő autót nem zavarom vele. Bőven elférnek mellettem.

Arra pedig en is gondoltam hogy a kozteres nem fogja megnezni hogy kie a masik 2 autó.

De ha megbüntet akkor fellebbezek. Fotókat is készítek, neki is kell készíteni képeket minden szögből így látható lesz hogy a másik 2 autó is az enyém.


Elég bosszantó mert nyilván lebegni nem tudok az út felett.... Viszont aki feláll a patkára azt 30e re büntetik minden egyes alkalommal.

2020. jún. 3. 10:53
 5/26 anonim ***** válasza:

Attól, hogy bőven elférnek, még nem állhatsz oda, ha az nem parkoló.

De így nem lehet megmondani, hogy nem látjuk konkrétan, hogy mire gondolsz.

2020. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Küldök képet egy pillanat.
2020. jún. 3. 11:08
 7/26 A kérdező kommentje:

[link]


A pirossal jelzett területre állnék, oda húzódva a másik 2 autó elejéhez.


A feketével jelzett részen a szegély mentén pedig állni szoktak végig és érdekes módon akik ott állnak nem kapnak büntetéset, pedig ott sincs felfestett jel és elvilleg nem lehetne oda állni, viszont akik a szembelévő részre állnak a szegélyre 2 kerékkel azok kapnak.

2020. jún. 3. 11:15
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába fellebbezel, meg ilyesmi. A KRESZ egyértelmű:


1. § Várakozás

(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:


d) ahol a jármű szabályosan várakozó másik jármű megközelítését vagy elindulását akadályozhatja;

2020. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

De hát a saját autóm ele állok be.

Akadályozom saját magamat a kiallásba? Esetleg fel is jelentem magam?

2020. jún. 3. 11:22
 10/26 anonim ***** válasza:

7: Köszi!

Elvileg nem lehet oda állni. Szóltak már? Szoktak ott büntetni?

Nálunk (ahol lakom) sose járnak közteresek. Alig van parkoló, mindenki úgy parkol, ahogy tud. Senkit se büntettek még meg. Mivel nem is járnak arra. Csak a fizetős részeken szoktak járni. De a lakótelep nem fizetős. Egyszer jöttek ki, mert valaki kihívta őket, hogy beálltak az autója elé és nem tudott elmenni.

Fizetős részen járnak naponta, büntetnek is, ha nem szabályosan áll valaki, nemcsak a parkolójegy hiánya miatt.

2020. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!