Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak jó választás?

Első autónak jó választás?

Figyelt kérdés

Autó vásárlásán töröm a fejem, mivel munkahely váltás miatt napi 50-60 km kell ingáznom :)


A kiszemelt egy 2010-es Lexus CT 200h, 250.000 kilóméter futásteljesítménnyel.


Én gondos gazdája szeretnék lenni, minden előírt szervízt szeretnék betartani, jó minőségű olaj & üzemanyaggal.


Mit várhatok ettől az autótól, megbízhatóság, fenntarthatóság szempontjából?


A legtöbb helyen azt olvasni, hogy ez az egyik legmegbízhatóbb márka, de ekkora futásteljesítmény mellett bármi előfordulhat?


Mik lehetnek a legköltségesebb hibák, és ez körülbelül mennyibe kerülhet?

Hogyan kalkuláljak?



34/N



2020. júl. 5. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Jó lenne tudni, hogy milyen motorral. Na m1... végül is ez egy Toyota, az meg annyira rossz nem lehet :)

A 250.000 km-t nem mondanám soknak, kivétel ha az már a tekert érték.

2020. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1,8 literes, Atkinson ciklusú motor (benzin) + elektromotor (elvileg hasonló mint a Priusban/Aurisben stb. de én ehhez nem értek.)
2020. júl. 5. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:

A Prius hajtásláncát sokan dicsérik + ha rendszeresen töltögeted az aksikat, akkor a fogyasztása is kedvező.

Maga a típus nem lehet rossz, a konkrét kiszemelt darab már más kérdés. :)

2020. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Kurtizán
2020. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Legalább 10 éve dolgozik a kérdező, és össze tudott rakni egy 10 éves autóra valót. Tényleg elképzelhetetlen...


Én biztos nem venném, az elektromos hajtás miatt. Hogyan ellenőrzöd meddig húzzák még a rendszerelemek

2020. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

#1 jó lenne tudni olvasni:


"A kiszemelt egy 2010-es Lexus CT 200h"

2020. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha ezt most az első hozzászólásomra érted, akkor jó lenne tudni, hogy kinél is van a Lexus.. :)

Nem gond, lepontozlak én is a ...cibe

2020. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7


Szerintem a 6-os arra gondolt hogy a ct-t csak 1 fajta motorral és hajtáslánccal szerelték. Ezért okafogyott a milyen motorral kérdésed.

2020. júl. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!