Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen elektromos robogót...

Milyen elektromos robogót érdemes venni ?

Figyelt kérdés
Szeretném, hogy ledes lámpái legyenek, B kategóriás jogosítvánnyal vezethető legyen, maximum 40-45 km/óra sebesség, naponta maximum 3km oda, 3 km vissza lenne az út. Külföldi oldalakon sokfélét láttam, magyar oldalakon nem nagy a választék és annak a kevésnek is ronda a külseje. (Nem elektromos kerékpárt szeretnék.)
2020. júl. 7. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Leginkább semmilyet. Nagyon drágák. 150000ből olyan 50-est vehetsz, ami kivisz a világból, meg vissza is hoz, és nem bontottál rajta semmit.
2020. júl. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ahogy az első is írja, elsődlegesen az ára az, ami miatt nem éri meg szinte egyik sem...ha esetleg a 2-300ezres kategóriába beleesne egy normális, akkor elgondolkodtató lenne egy benzines 4T robogóval szemben, de ameddig 8-900ezres összegekről beszélünk, addig túl nagy a felár.
2020. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én NIU-kat néztem egy éve. Ami tetszene és jó lenne az 1,2M Ft körül van. Igaz, most elég jelentős támogatást is lehet igényelni rájuk.

Ami eltántorított, az az hogy sokszor még a gyártó is megadja, hogy hány ciklust bír az akkupakk és utána kuka. Az új pedig nem két fillér. Azt számolgattam, hogy napi használat mellett 3-4-5 évet bírnak ezek. És után vagy kénytelen vagy megint sok százezerért új akkut venni (igen, lehet aliexpressről és innen-onnan cellákat rendelni és barkácsolni vele, de ezt most hagyjuk), vagy dobod az egészet a kukába. Így szerintem sem éri meg.

2020. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a rendes elektromos robogók valamiért nem terjednek.

Majd talán most ha lesz rájuk támogatás. Hiszen városban ez lenne a legjobb közlekedési eszköz.

Pedig a 4kW villamos hajtás kb mindenre elég lenne.

Vannak a bicikli szerű "300W-os" csodák. Falvak tele vannak ezekkel, 20 km/h végsebesség, végülis 3 km-re lakott területen belül el lehet vele jutni.

Az árak miatt egyelőre én is egy benzinest ajánlanék, majd pár év múlva nézegesd meg újra a villanyosokat.

2020. júl. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A kinai elekromosak ott kb 100000 ft alatt van, amire ide ér és mindent rátesznek akkor már 5-600 ezer ft lesz.

Az állam a legnagyobb ellensége a fejlődésnek.

2020. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm.
2020. júl. 9. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!