Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják, hogy "tesóktól"...

Miért mondják, hogy "tesóktól" nem szabad autót venni?

Figyelt kérdés
Böngészem a facebook marketplacen a kocsikat, komolyan 10-ből 6 eladó roma. Mi ezzel a baj? Amikor odamész megnézni a kocsit, úgy is látod, hogy milyen, írtok adásvételit, kifizeted, elmész átíratod, tiéd. Nem mindegy, hogy milyen az eladó? Nyilvánvaló, hogy olyantól nem veszek kocsit, akin látszik, hogy igénytelen, vagy két szót nem tud hiba nélkül leírni. De általánosságban, miért mondják, hogy romáktól ne vegyen az ember autót?
2020. júl. 9. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

se venni, se nekik eladni!


Életbölcsesség! :-D

2020. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy nem lopott...

Megveszed, elhozod, majd utánad mennek másnap, hogy az extrákat még nem fizetted ki...

Tökmindegy, mi van az adásvételiben, és hogy jogilag neked van igazad... Hiányzik neked, hogy a "tesók" kiccsáládostul a nyakadra járjanak, és fenyegessenek?

A szerződésből tudják a címedet, hol laksz, stb. stb.....


Légy bölcs! Tudod, az okos a más kárán tanul!

2020. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az eladást még csak-csak értem, mert lyukat beszélnek a hasadba, és nem szabadulsz. De ha vásárolni akarok, akkor miért ne? Ha ő van a forgalmiban, megírjuk az adásvételit, kifizetem, átíratom, akkor mi baj érhet? Mivel vernek át? Mert állandóan ezt hallom, hogy "nem szabad, mert átvernek".
2020. júl. 9. 12:23
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es, köszi, erre nem is gondoltam.
2020. júl. 9. 12:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt *általában* azokra a tesókra mondják, akikről egyébként is süt, hogy tesók. Az ilyeneket olyan messzire kerülöd, amennyire csak lehetséges. Büntetett előélet, simlizés, fenyegetőzés, stb. ha nem is garantált, azért rendesen benne van a pakliban. Ha ezt te meg akarod kockáztatni, lelked rajta, legalább utána te is azoknak a táborát fogod erősíteni, akik kerülik a tesókat.


Ez egy személyes sztori, de egyébként én egy csomó embert ismerek akikről korábban fel sem tűnt, hogy tesók, csak így idővel esett le, mert mindig is képesek voltak normálisan, emberként viselkedni (vélhetően nem kell megjegyeznem, hogy attól még, hogy erre rájöttem, semmi nem változott, ugyanolyan tisztességes embereknek tekintem őket, mint azelőtt).


Amelyikről ez nem mondható el, azt kerülni mint a pestist. Ez nem kíván különösebben fejlett emberismeretet.

2020. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan vétel, de hasonlókra számíthatsz...


[link]

2020. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 nem átverni fognak, hanem terrorban tartani hogy lehúzzanak rólad egy kis extrát (már amennyiben ez lehetséges, de kevés embert ismerek, aki ne rezelne be ha rámennek a tesók 50-en, és akkor ez még csak a közvetlen család).
2020. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hazdunak. Vasárnap néztem egy autót egy tesótól. Azon kívül hogy a lakcímét nem tudta leírni helyesen a hibátlan állapotú autóban nem volt hűtővíz es beázás volt rajta. Aki az autója rendszámát, teljesítményét, felszereltségét nem.ismeri ott már bukó van a dologban. Általában a tesó akkor adja el az autót, ha azzal gondok vannak.


Ha meg te adsz el nekik, akkor várható a visszatefon, hogy ez a baja az autónak meg az a baja az autónak, ha egészséges akkor is. Ilyenkor én elküldöm, hogy jön egy vevő aki mittomén 600 ezerrel többet adna érte oszt le is van zárva.

Vagy nem is az ő nevén van, az a legjobb...


Ja és persze ha nem tudtok megegyezni megy az anyázás higy fizesd ki a benzinjuket, mert ugye nem egyedül jön... Facebookon kell.egyeztetni, ha tesó jön akkor le kell rázni.

2020. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm mindenkinek! Ez a 6 válasz meggyőzött. Szörnyű...
2020. júl. 9. 12:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
a fent leírt veszélyeken kívül még jellemző, hogy ezek a tesós autók bontóba valók, csak így többet lehet értük kérni. Szét vannak rohadva, ezer bajuk van, 0 karbantartással voltak üzemeltetve.
2020. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!