Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedőtől vagy magánszemély...

Kereskedőtől vagy magánszemélytől vásárlás előnyei és hátrányai saját tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés

Összeszedtem, ami eszembe jutott. Tudtok még szempontot?


Kereskedő alatt természetesen olyat értek, akinek utánanéztél előtte (minimum 10 éve létező cég, jó google értékelések). Az, hogy ha valaki úgy vett kereskedőtől, hogy nem nézett előtte utána a cégnek, más eset.


Magánszemély előnye:


- nem trükközik a kocsival (ez sem biztos)

- más?


hátránya:


- az időpont egyeztetés problémásabb, neki is van elfoglaltsága, esetleg csak este, vagy hétvégén ér rá

- a szavatosságot nehezebb számonkérni rajta, nem neki kell bizonyítani, hogy hibás volt a kocsi



A kereskedő előnye (nem random választva, min. 10 év a szakmában, jó google értékelések):


- bármikor oda lehet menni hozzá megnézni a kocsit, ami érdekel, amikor nekem megfelel, nem kell időpontot egyeztetni.

- a törvény szerint az első 6 hónapban neki kell bizonyítania, hogy nem volt hibás az eladott kocsi, ha előjön valami

- ügyintézésben segít, mert egész nap ezt csinálja


hátránya:


- drágábban adhatja ugyanazt, mint egy magánszemély (viszont törvényileg rá hárul a bizonyítás, lásd fent)

- elvben trükközhet is rossz kocsival, de ezt a cég előzetes gondos leinformálása kivédheti, egy nagy múltú, jó értékelésű cégnél erre kicsi az esély


Van egyéb szempont, ami egyiknél/másiknál előjön?



2020. júl. 20. 10:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10+ éves kereskedőre már lehet érdemi számú netes visszajelzést találni, ami segít a tájékozódásban. Ha valaki rendszeresen átveri az ügyfeleket, annak nyoma lesz az értékelésekben.


Magánszemélynél neked kell bizonyítani a hibát, és ha közben az ország másik végébe, vagy külföldre költözött, akkor szaladhatsz a pénzed után.

2020. júl. 22. 10:32
 12/12 anonim ***** válasza:
Eddig 2x vettem kereskedésből autót (magánszemélytől egyszer sem), rossz tapasztalatom eddig nem volt. Én tudtam alkudni is, bár erre nem mindenkinek van meg a beszélőkéje.
2020. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!