Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek nem ismerik a...

Az emberek nem ismerik a saját autójukat?

Figyelt kérdés

Napok óta nézegetek használt autókat, és olyan hülyeségeket látok leírva, hogy az valami hihetetlen. Ami szembetűnik folyamatosan, hogy odaírják, egy full légzsákmentes autóra, hogy "vezetőoldali légzsák", "utasoldali légzsák". Extrém esetben még függönylégzsák, meg oldallégzsák :D


[link]


Nem tudja pl. ez a tulaj, hogy a 16 éve szeretett kocsijában, egyáltalán nincsen légzsák?!


2020. júl. 23. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csodálkozni fogsz, de az emberek nagy többsége azt sem tudja milyen autója van. Még szerencse hogy valahol rá van írva.

Amúgy meg mindenhol az van, hogy "a tévedés jogát fenntartjuk".

2020. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy tényleg nem tudja, vagy lesz/rja, pipálgat össze-vissza amikor feltölti a hirdetést
2020. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyébként így ránézésre még akár lehet is benne 2 légzsák
2020. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem. A felszereltségi szinteknél ez mindig szembetűnő.


Ha tetszik egy autó, alvázszám alapján kell készíteni egy autoDNA riportot, az tartalmazza ezeket az információkat.

2020. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as, ránézésre lehet, de tipikusan ez a Kalos egy csalóka köcsög, mert a helye ott van, de ebben pont nincs. Plusz amiben van, ordít róla az "SRS AIRBAG" felirat.
2020. júl. 23. 09:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Ebben tényleg nincs, viszont a hirdetés simán egy nagypofájú kereskedő dumája. Alku nincs, komoly emberek hívjanak, az autó makulátlan mondjuk zörög a klíma kompresszor de csak alapjáraton. :DDD Meg amúgy nem is új autó stb stb stb....

A képen frissen lemosva az utcára gyorsan kitolva amíg vizes.

450-e ért ... jah, a garázsban tartott, folyamatosan szervizelt kevesett futott duma nem hiányozhat. :D

2020. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kereskedő, hanem magánszemély, (nincs ott a "járművek ugyanitt" menüpont), egyébként elsőgazdás, valóban Mo-i, (ha 1.gazdás akkor az óra se tekert), leinformálható, részletesen megfogalmazott, őszinte, ezen éppen el is lehetne gondolkodni akár. Nem tűnik átverésnek, igazak lehetnek amiket leírt. Légzsák meg akár még lehet is benne, ha egy - akkoriban magasan felszerelt - autónak számít.
2020. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Nem lehet mindenki olyan okos, mint te...

Bár gyanítom, lényegesen okosabb az illető nálad, de majd felnősz egyszer ahhoz, hogy megértsd...

2020. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as, tehát azt mondod, hogy én vagyok hülye, mert nem állítanék valótlanságokat az autómról, meg utánanéznék, hogy mi van benne, meg mi nem? Nyominger :D
2020. júl. 23. 13:30
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Őszintén? Kérdezzél meg 100 embert, hogy hány és milyen légzsák van a kocsijában. Ha csak 10 tudni fogja pontosan, meghívlak egy karton sörre.


Én felhasználó szinten konyítok a kocsimhoz. Tudom mi merre hány méter, szét is szedem, kicserélek rajta ezt-azt ha kell. Jelenleg a fél eleje le van bontva a lámpa miatt. És nem egy 400 ezres lefosott BMW ről beszélek. De szerinted tudom hogy hány légzsák van benne? Meg milyen? Tudja a tököm. Nem is érdekel. Tudom hogy van benne. Aztán ennyi.

Ha meghirdetném, akkor utána néznék. Amúgy meg annyira irreleváns információ egy hétköznapi autófelhasználónak, hogy el sem tudod képzelni. Ki a szart érdekel ,de tényleg :D. Az más kérdés, ha egy hirdetésben téves információt tűntetek fel...


És igen, a legtöbb ember nem ássa magát bele ennyire. Van egy autója, élvezi / jár vele, és ennyi. Nem tudja hány légzsák van benne. Nem tudja az autó színkódját. Nem tudja fejből mekkora gumi van rajta. Sok ember a saját rendszámát sem tudja. Nem tudja milyen olaj van a kocsiban. Mert nem érdekli. Elviszi szerelőhöz, majd az tudja mit és hogy kell cserélni.

Anyámat szerinted hol érdekli, hogy mekkora gumin gurul az autója? Vagy hogy hány légzsák van benne. Vagy hogy milyen márkájú fékbetét van benne elöl. Sehol. Jár vele és ennyi. Ha gondja van, szól apámnak, aki felhívja a szerelőt :D


Emlékszem, Darkfly Youtube csatorna (autókkal foglalkozik) meghívott egy csávót egyik epizódba E60 M5 BMW-vel. Tény, hogy beszélt óriási baromságokat is... De megkérdezték tőle, hogy hány mm-es féktárcsa van elöl. Nem tudta. Kommentekbe szét fikázták, hogy még ezt se tudja a saját kocsijáról. Na akkor itt most tegye már fel nekem a kezét, aki tudja hány mm-es féktárcsa van elöl a kocsiján. Én sem tudom a sajátomat, pedig szeretem a kocsim. Ha annyira érdekel, utána nézek, mert 3 perc kideríteni. De fejből nem tudom, és nem is érdekel.

És általában azok háborognak, akiknek csak poszteren vannak ilyen kocsik a szobája falán. Ismerik a gépeket az utolsó csavarig, be van magolva az összes gyári adat. És? Mire megy vele. Soha nem lesz nekik ilyen autójuk. Meg van az, aki vezeti őket. Azokat meg marhára nem érdeklik az ilyen részletek.

2020. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!