Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jellemző, hogy az...

Miért jellemző, hogy az emberek 1-200000 HUF-ért csilivili autót akarnak venni?

Figyelt kérdés

Van egy 150000 HUF-os Suzuki, és lekérdezi a gatyát is rólam, milyen extrák vannak benne, van-e szervizkönyve.

Ilyenkor mondom neki, hogy nem elég, hogy nem rohad, és 1,5 év műszaki vizsga van rajta? Nem, neki 100-ért kell, és azonnal viszi, meg kár, hogy nincs benne klíma, meg szervokormány. Komolyan azon gondolkodom, hogy beadom inkább egy kereskedésbe 50ezerért :D


2020. júl. 23. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenek a csórók. És az a baj,hogy ezek megveszik az autót aztán nem lehet tőlűk közlekedni mert fenntartanak.
2020. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

#1


Amikor fenntartanak, az még a kisebbik probléma, a rosszabb, amikor egy kicsit különlegesebb/ritkább/sportosabb autód van és leállnak keménykedni és versenyezni ezekkel a guruló szeméthegyekkel, ami nemcsak hogy balesetveszélyes, de röhejes is. :D

2020. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

#2 És igen.

Három autót vezetek rendszeresen, a céges új Kia Cee'd-et, egy hibátlan állapotú 2,5-ös Rover 75-öt, és egy régi BMW E36 328i kabriót.


A Cee'd-re az égvilágon senki nem kíváncsi, fehér céges autó, kutyát sem érdekli - ezzel a legjobb közlekedni, senki nem akar versenyezni.

A Rover egy kicsit 'öregesebb' autó, viszont a V6-nak van egy olyan, már alacsony fordulaton is hallható hangja, amire azért néha a sok idióta lerohadt fostalicska-sofőr reagál azzal, hogy zöld lámpától megpróbál bevágni elém. Szerencsére nem gyakori, de előfordul.


Nade a BMW. Hajjaj. Azzal én már nem is nagyon merek menni Budapesten sehova. Nem túlzok sokat, ha azt mondom, hogy MINDEN közlekedési lámpánál kiszúr magának valaki, aki aztán megpróbál letolni, bevágni elém, legyorsulni. Merhogy' Béjemvé, meg kabrió, meg soros hathengeres és van egy hangja. Majdnem minden utanom belekerülök emiatt valamilyen balesetveszélyes helyzetbe. Aztán meg meséli otthon a tesóknak, hogy 'báttya olyan jó a vas legyorsultam ma egy béjemvét'.


Ez volt az off. A kérdésre válaszul: igen, ilyen itthon eladni egy autót. Legalább mivel te alapból 150 ezerről indulsz, nem alkudnak az ár felére belőle. Én most hirdetem az említett BMW-t, 2 misiért, mindenki egy millióért szeretné megvenni, pedig annyiért még kisebb motorral, extrák nélkül is csak valami kotlák fost lehet venni ebből. Merthogy "régi má'". Nem könnyű bírni idegekkel, de eddig ahányszor adtam el autót, mindig türelem kérdése volt, mikor jön el az a vevő, aki normális.

2020. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na a sznob majmok se jobbak, akiknek van egy "azthisziérvalamit" autója, bent mászik a belső sávban szrva a világra, ő a fszagyerek, és ott ül az önkielégült vigyor azon a nagy böszme fején egy olyan trágyadombban, amivel elmegy max 200e km-t, aztán dobhatja a szemétbe. Illetve ha baja van, ott vinnyog, hogy kőnekiegyócsószerelő, meg ócsóalaktrész.
2020. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

> "Na a sznob majmok se jobbak, akiknek van egy "azthisziérvalamit" autója, bent mászik a belső sávban szrva a világra, ő a fszagyerek, és ott ül az önkielégült vigyor azon a nagy böszme fején egy olyan trágyadombban, amivel elmegy max 200e km-t, aztán dobhatja a szemétbe."


Jó, de egy lerúgott 20 éves cigánydízel bömös haccázé' ugyanúgy a szeméthegy kategória, mint egy bontószökevény swift százé'. A különlegesebb autót most így láthatatlanban egyszer vegyük készpénznek (mondjuk bármi ami 7-8 millió felett van).

2020. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre is legyen válasz:


A 20 éves autómat próbálnám eladni, a kifogások eddig

-kopott a kormány,

-kopott a kuplung pedál gumi,

-ki van ülve az ülés

-karcos a lökhárító

-sárvédő volt cserélve kis sebességű koccanás miatt

-nincs benne ESP

-nincs benne tolatóradar

-hátsó ablak nem elektromos

-műszerfali pohártartó el van törve

és még sorolhatnám.


De hogy úgy indul, mint a villanymotor, meg az úttartása tökéletes, az lényegtelen.

2020. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert menőzni kell mindenki előtt.
2020. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
220-ért 7 éve vettem egy nem rozsdás Swiftet meg kaptam hozza alu felnit :D.
2020. júl. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!