Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csütörtökön lesz a forgalmi...

Csütörtökön lesz a forgalmi vizsgám,és az oktató azt mondta a "kenőpénzre"amit a vizgsabiztosnak adunk,hogy fogjak egy borítékot és tegyek bele 40ezret.Nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Én pontosan tudom hogy ez az egész rendszer velejéig rohadt és undorító ami itt megy,de az hogy egy forgalmi vizsgára 40 ezer legyen a kenőpénz?Én egy 20-ast gondoltam maximum...Itt mindenki csak a saját zsebére dolgozik,a tanulót meg ott húzzák le ahol tudják..Szóval ha nem adnék kenőpénzt akkor kb esélyem sem lenne átmenni?Szerintetek adjak 40 ezret vagy ne?Te mit tennél a helyemben?

2020. júl. 23. 19:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem adsz nem mész át, veszed a plusz órákat, a következő vizsga pedig ugyanilyen lesz (fizetsz vagy átmész).

Engem az első vizsgán úgy húztak meg, hogy visszamentünk gond nélkül, és közölte, hogy túl sokat használtam a kuplungot, megbuktam. Igen, jól gondolod, nem adtam borítékot.

2020. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

nemtudom mivan az emberek fejében

alapból az a vizsgabiztos aki így enged csak át annak inkább nem is kéne vizsgáztatni

ennél már csak a tanuló rosszabb aki lefizeti a vizsgabiztost

fél éve vizsgáztam de eszembe nem jutott volna pluszt adni, sőt ha az oktatóm ilyet mondott volna akkor panaszt tettem volna mindkettőre

2020. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%

Meg sem kérdeztem erről az oktatót, mégis elsőre sikerült a vizsga.

Nyílván at oktatód sem szeretné, hogy üres maradjon a zsebe, de ha már úgy döntöttél, hogy fizetsz, tedd, amit mondott...

Majd számolj be az élményeidről.

2020. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
60%
Nekem is ennyit kellett adnom. Állítólag sok szívességet tett már előttem a vizsgabiztos, így én lettem volna a "statisztika", akit meg kell buktatni.
2020. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Három lehetőséged van:

- adsz pénzt, átmész

- nem adsz pénzt, megbuksz, veszel pótórákat, vársz heteket, újabb vizsgadíj, aztán megint fel lesz ajánlva ez a "lehetőség"

- keresel másik oktató, normális autósiskolát, kifizeted az átiratkozás költségét, plusz órákat, újabb vizsgadíj, és reménykedsz, hogy ott nem lesz ilyen

Ahogy én látom, vagy így, vagy úgy, de fizetni fogsz. A kenőpénzes szitut úgy tudtad volna elkerülni, hogy egy normális iskolát, reális óradíjú oktatót választasz, ahol nem kell a megélhetésért ügyeskedniük (igen, van ilyen).

2020. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Készíts hangfelvételt és mehet a feljelentés.
2020. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
A két huszasból az egyik biztos, hogy az oktatód zsebébe vándorol.
2020. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fizettem, és nem is ajánlották fel....

az oktatóm ezt le is szögezte, hogy vezetni tanít meg.... és ha megtanulok, akkor nem bukok meg....

1 sőre buktam, de nem egy mondva csinált kis dolgon, hanem olyan dolgon hogy az 100% ban az volt, és magyarázkodni se lehetett....

ne a jogsit szerezd meg.... tanulj meg vezetni... hü..éből amúgy is sok van...

2020. júl. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
En olyan ártatlan vagyok hogy nyilvánosan nyújtottam oda neki a borítékot ő meg közölte mosolyogva hogy költsem borra de csak ha nem vezetek éppen
2020. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Tudod hogy jársz ha nem fizetsz? Elmesélem én hogy jártam mivel nem fizettem...Ugyanaz a vizsgabiztos mindhárom alkalommal, nem létezik hogy nincs szabályozva és ezt így lehet! 😖 Ráadásul aznap mind a 8 tanuló megbukott nála! 😩 A parkolásnál az volt a gond hogy fennakadást okoztam mert két autónak is várni kellett rám! Talán bizony repüljek tovább?? Ki nem volt még így a forgalmas belvárosban vagy egy áruház parkolójában hogy a parkolás miatt akaratlanul feltartott 2-3 percre több embert? 😞 Meg nem adtam elsőbbséget zebránál annak a gyalogosnak aki nem is volt ott! Iskola van ott ezért duplán figyelek de csak egy nyugdíjas ballagott járókerettel velünk párhuzamosan, amikor elmentem a zebránál ő még vagy 20 méterre volt. Valószínűleg arra kellett volna számítanom hogy ha eddig gyök kettővel ment az csak a kész átverés show része volt de bármikor átválthat olyan tempóra mint Ben Johnson és átszalad előttem a zebrán,vagyis szaladna ha tudna de én ugye nem adtam neki elsőbbséget 😒 Szóval tutira találnak okot amiért megbuksz!
2020. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!