Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi használtautó vásárlás?

Audi használtautó vásárlás?

Figyelt kérdés
A kiszemelt egy Audi A6 3xS-line 3.0 TDI Quattro lenne. 2011-es modell. Sportkormány, S-line belső-külső, napfénytető, tempomat, automata 6 sebességes tiptronic. 210 ezer kilométer van benne. Ismerős a tulaj, vigyázott rá, mindig rendben tartotta, nem 30-ezrenként cserélt olajat stb... 11-12 ezer euro reális lenne ezért az autóért? Legfőképp autópályán használnám nagyobb távokon.

2020. aug. 5. 23:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#10 Hú.. Akkor ez nem is jó márka, most kiábrándultam az Audiból. Nem tudnám elképzelni, hogy egy olyan autót vezessek ami kullog 2 nagy márka után.. Köszi 10-es, hogy spóroltál nekem vagy 3 milliót. Veszek inkább egy swiftet.
2020. aug. 9. 12:33
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

Hiába vered magad kérdező, ezek tények. Ha prémiumot hasonlítunk össze prémiummal, az Audi messze elmarad minden téren a Mercedestől és a BMW-től. Nincs olyan jó zajszigetelése, mint egy Mercinek, és nem olyan jó a vezetési élmény sem, mint egy BMW-nél.


Asszem Vályi Pisti mondta, de nem akarok h.lyeséget állítani, de sztem ő volt, hogy a prémium autó ott kezdődik, hogy minimum hátsókerekes, de inkább összkerék. Na most onnantól kezdve, hogy az Audi még az A6-os szériájánál is, ami már a felsőbb kategória márkán belül, )az A8 picit kisebb változata lényegében) még mindig van pofájuk elsőkerékhajtásos verzióval is adni, onnantól kezdve ne nevezze magát prémiumnak. Ilyet a Mercedes a C osztálytól sem, a BMW pedig a 3-as sorozattól sem enged meg magának, pedig ezek a belépő szintű normál autóik, ha nem számoljuk a gagyi A, CLA osztályt, meg BMW-nél az 1, 2-es szériákat.


Szóval verheted magad, meg ironizálhatsz, rücskölhetsz, a tények attól még tények.

2020. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Kérdem én... Szerinted a tényleges vevői kört, aki A6/A8 szintű autókat akar venni 25-40-50 millió forintért. Újan. Tehát valszeg nem rólad beszélünk. Meg nem is rólam. A potenciális vevők hány százalékát érdekli, hogy elöl, vagy hátul hajt a kocsija?


Mercim van. Hátsókerekes. Full őszinte leszek. Bármikor előbb vennék Audit, mint BMW-t.


Nade! Ezen a szinten senkit nem érdekel melyik a jobb. Hogy az egyik kocsi 2 tizeddel jobban gyorsul mint a másik, vagy hogy 8 km/h-val nagyobb a végsebessége. Esetleg 2 decivel kevesebbet eszik százon... Ezek katalógusban leírva összehasonlíthatók, igen. Amúgy meg senkit nem érdekel. Vásárlók 90%-a érzelmi alapon dönt a 3 márka közül. Amelyik szimpatikusabb, amelyik jobban tetszik külsőre, amelyik márka közelebb áll a szívedhez. Nem gondolod, hogy egy ízig vérig Audi fanatikus majd BMW-t fog venni, mert annak pl. jobb a zajszigetelése... Vagy fordítva. Egy M-Power forever csávónak majd megmagyarázod, hogy bizony az A6-os Audi csomagtartója 22 literrel nagyobb, úgyhogy azt vedd! (Csak mondtam valamit)


Úgyhogy szerintem ezek tök felesleges körök. Egyik dologban egyik a jobb, másik dologban a másik. Ha hirtelen választanom kéne, hogy következő autónak E Merci, 5-ös BMW, vagy Audi A6, nem tudnék dönteni. Érzelmi alapon menne. De nagy valószínűséggel nem a BMW nyerne, mert nem tetszik sem a külseje, sem a belseje. Aztán onnantól kezdve pont telibeszarom hogy hátul hajt, vagy hogy jó a zajszigetelése. Nem érdekel. Jobban tetszik a Merci, meg az Audi. És ha NEKEM nem tetszik, nem fogok amellett dönteni csak azért, mert vannak olyan katalógusadatok, amikben jobb a konkurenseknél.

Ez egyéni vélemény mindenkinek.


Nem gyakran hallasz olyat, hogy "figyelj... nekem ez a BMW nem tetszik. Sokkal jobban tetszik az Audi. Viszont BMW-t vettem, mert ez hátul hajt. Mert ennek jobb a zajszigetelése. Meg különben is, ennek 234 a végsebessége, az Audinak meg csak 229." Nincs ilyen...


Apósom öreg, maradi, szentül megvan győződve, hogy az Opelnál jobb márka nem létezik. Mert Az előző 3 autója Opel volt, és meg van vele elégedve.

És vadul hiszi, hogy azon kívül az összes német kukábavaló. Egyéni vélemény. Neki is érvelhetnél, hogy deháát mennyivel jobb a BMW. Nem érdekelné. Nem tudnád neki megmagyarázni. Mint ahogy a BMW-Audi-Merci kedvelőknek sem, hogy az egyik jobb mint a másik.


Kár is ezen pörögni. Mindenkinek más lesz a jó. Hiába van hangyaf@sznyi különbség a katalógusban közöttük. Senkit nem érdekel.

2020. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#12 Nem állok le vitatkozni, de gondolom neked van egy fullos Mercid mert annak jó a zajszigetelése, és mellé egy tip-top BMW a vezetési élmény miatt.
2020. aug. 9. 14:19
 15/18 anonim ***** válasza:
#7(,#10,#12)-es BMW rajongó válaszolónak ajánlom ezt a reklámot, hogy miért válassz Audit: https://www.youtube.com/watch?v=KQ6tbzKftzA
2020. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

“hány százalékát érdekli, hogy elöl, vagy hátul hajt a kocsija?“


Szerintem minden normális embert, aki kicsit is ért az autókhoz.


Amúgy annyira egyszerű faék felfogása van a kérdezőnek is meg mindenkinek. Ha szidom az Audit tuti csak BMW-m meg Mercim lehet egyszerre... WTF és ezeknek is szavazati joguk van...

2020. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Minden normális embert, aki kicsit is ért az autókhoz?

Igen. A potenciális A6/A8 vásárlóknak talán a 3%-a ilyen. A többi leszarja. Érted? LESZARJA, hogy hol hajt a kocsija. Fogd már fel. A 45 éves német Jürgent hátsó ülésen a kis Wilhelmmel nem érdekli hogy hol hajt az A6-os Audi. Ő egy jó, kényelmes kocsit akar, (jelen esetben Audi). Telibeszarja hogy az elöl, vagy hátul hajt. Ha meg annyira bele van buzulva, bepipálja hogy "quattro". Miért foglalkozna vele? Hol érinti őt, mint végfelhasználót? Normális felhasználási körülmények között... Márpedig ezeket a kocsikat nem arra veszik újonnan, hogy körforgalomba drifteljenek vele... Gurulsz 140-nel / 200-zal autópályán, mi az istent érdekel bárkit, hogy hol hajt a kocsi? Sőt, az se


Mit nem értesz ebbe? Hogy ezek a kocsik nem neked készülnek... Nem nektek, nem ennek a típusnak akik vezeti a E46 316i-t, ami hátul hajt öhöhöh. Lehet vele kaparni höhöh. Körforgalomba elrakom keresztbe öhöhöhöhöhö. Gangolgatok, mert Paul Walker vagyok hööööhö. CSak a manuál dik, automata a köcsögöknek van hööhö. Otthon megszerelem a kocsit, értek hozzá amarha autószerelővagyok (mert drága a szerviz). Nem. Nem. Nem. És hogy ha már Vályi Pista. AKkor őt idézem. "Álljunk át fejben". Gondolkodj olyan fejjel, aki ilyen kocsikat vesz. Biztos van köztük olyan, akit érdekel, hogy hol hajt a kocsi, igen. De hogy nem ez lesz a többség, abban biztos lehetsz. Sőt, megkockáztatom az ilyen autótulajok fele nem is tudja, hogy első, hátsó, vagy összkerekes-e a kocsija. Mert nem érdekli.


Nem. Ne ebből indulj ki. Aki 100-150 ezer euróért vagy 40 millió forintért kocsit vesz, (jellemzően nem a 21 éves korosztály, akiknek az van előtérbe, hogy manuál + hátsókerék) azt nem érdeklik az ilyenek. Fogd már fel. Nem ért hozzá, de nem is akar. Nem fogja otthon bütykölni. Pont ezért le is szarja, hogy hátul, vagy elöl hajt-e. Nekik, mint egyszerű és rendeltetésszerű felhasználó, nem számít.

2020. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Látom írtál egy idegbeteg oldalas választ teljesen feleslegesen :D


Nézd, nem vitatkozom veled, egy jelentéktelen anonim vagy, ahogy mindenki más ezen az oldalon. Majd, ha Vályi Pisti kaliberű ismert autós újságíró leszel, aki kijelenti, hogy a prémium ott kezdődik, hogy hátsókerekes, vagy összkerekes ALAPBÓL, akkor hiszek neked.


Addig meg inkább törlöm is a listából a kérdést, hogy a tovàbbiakban ne is értesüljek a baromságokról.

2020. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!