Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi romolhatott el az elektromo...

Mi romolhatott el az elektromos ablakemelőben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég hozzámkerült egy 2000-es Volkswagen Polo 3, aminek a vezetőoldali ablakemelője nem működik.

Tudom, hogy szétszedéssel lehetne leginkább rájönni mi lehet a hiba, de kiváncsi vagyok mások mire gondolnak.

Hiába nyomom a gombot a vezetőoldalon, nem csinál semmit az ablak, es az ottani gombbal nem tudom kezelni a jobb oldali ablakot sem, viszont az működik a saját (jobb oldali) gombjával.

A központi zár kapcsolója is egy blokkban van az ablakemelőkkel, viszont abból is csak a zárás működik, kinyitni már nem lehet.

Szerintetek mi okozhatja a hibát?


2020. aug. 6. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A kapcsolót ki kell cserélni.
2020. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Majatom ***** válasza:
A jobb oldali fel megy automatán (tehát ha megnyomod erősebben és elengeded, akkor is felmegy), vagy csak amíg nyomva tartod? Mert ha nem megy automatán, akkor szerintem csak be kell tanítani. Legalább is az enyémen az volt a gond, bár az más típus. Akkumulátor csere után, vagy ha ki kell venni a biztosítéktáblát, akkor el szokta felejteni a tanítást. Úgy kell betanítani, hogy a jobb oldalon a gombbal teljesen le kell húzni, majd teljesen fel kell húzni, és ha már felért, akkor még tartani kell a gombot 2-3 másodpercig. Utána az automata is, és a vezető oldali vezérlés is működni fog, legalább is az enyémen működik. Vagy valóban a kapcsoló ment tönkre, ahogy már előttem írták. Én is csak fél éve vettem az autómat, és nekem sokat segített, hogy youtub-on keresgéltem videókat a típus beírásával. Ezt a tanítást is ott láttam, meg a rádió kikódolását, meg egy csomó hasznos dolgot.
2020. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kapcsoló, ha semmi hangot nem ad. Szét kell szedni, kitisztítani.
2020. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kapcsoló vagy a hozzá tartozó kábel sérült.
2020. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!