Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelentenek ezek az autós...

Mit jelentenek ezek az autós kifejezések?

Figyelt kérdés

Most csinálom a B kategóriás jogosítványt, és az oktatóm mondott vezetés közben olyan kifejezéseket, amiket nem értettem. Az elején még párra rákérdeztem hogy mit jelent, de aztán már inkább nem mertem, mert tartok tőle hogy ezeket nekem ismernem kellene, és félek hogy ha tudja hogy nem tudom, akkor nem fog elengedni vizsgázni. Ezek lennének a kérdéses kifejezések:


- Eltolja az orrát.

- Megindul a hátulja.

- Megszámolni a fogakat. (Asszem váltással kapcsolatban mondta.)

- Gázelvevésre is összezár a (valami).

- Megrottyant a víz. (Hétfőn mondta, a hétvégén történt vele. Talán kiloccsant alul?)

- (Valamik) szögsebessége megegyezik. (Asszem váltásnál említette, de nem emlékszem hogy mire mondta konkrétan.)

- Nincs rajta szintor bevonat. (Már nem emlékszem hogy mire mondta.)


Ezen kívül még volt valami, csak arra most nem emlékszem. Mit jelentenek ezek? Megpróbáltam dekódolni magamtól, de nekem ez nem ment. Az is lehet, hogy rosszul emlékszem, és nem pont így hangzottak el az ő szájából.



2020. aug. 6. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Az én kedvencem a "kinyomott kuplung".


Tizenéve van jogsim, de még mindig nem tudom, hogy most az azt jelenti, hogy benyomtam a pedált, vagy nem nyomtam be.

2020. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Az is jó :D Azt először én se tudtam hogy mit jelent, ezért megkérdeztem. Elvileg a benyomott kuplung = kinyomott kuplung, amikor meg nincs benyomva akkor fel van engedve.
2020. aug. 6. 14:07
 3/9 Majatom ***** válasza:
100%

- Eltolja az orrát.

Kanyarodáskor az autó orra kicsit megcsúszik a kanyar külső íve felé.


- Megindul a hátulja.

Szintén kanyarodáskor ha az autó hátsó kerekei csúsznak meg a kanyar külső íve felé.


- Megszámolni a fogakat.

Váltáskor, ha nem megfelelően benyomott kuplunggal váltasz, akkor recsegnek a váltóban a fogaskerekek. Erre mondják, hogy megszámolod a fogakat, mert hallatszanak az egymáson recsegő fogak.


- Megrottyant a víz.

Szerintem a nagy melegtől, meg az elégtelen hűtéstől felforrt a hűtőfolyadék az autóban.


A többit nem tudom mire gondolhatott.

2020. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A másodikat nekem tolatáskor mondja, hogy “na induljon meg hátulja”, az elsőhöz hasonlót akkor, mikor túl messze akarok megállni elsőbbségadás kötelező táblánál (“toljuk előrébb az orrát“)

A “megrottyant a víznél” talán arra gondolt, hogy felforrt, ez előfordul sajnos.

A többire nincs tippem, de igazából mindet meg kéne kérdezni, mert mást is jelent más és más oktatónál.

2020. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy része autós szleng, amit csak akkor jó tudnod, ha érdekel az autós téma. Ha nem, akkor semmi relevanciája.
2020. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Közben eszembe jutott még kettő ilyen:


- Eldiferál a hátulja.

- Nem-fém szilentek vannak (valamiben), ezért ilyen nyúlós a kormány.

2020. aug. 6. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:
- Gázelvevésre is összezár a (valami). Differenciálmű?
2020. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintor - inkább szinter, versenyautókban használt, nagy igénybevételre kitalált kuplungtárcsa, szerintem arra célzott, hogy kicsit sokat csúsztattad a kuplungot, vagy nagy gázra eresztetted rá.

A szögsebességnél valószínű a váltó fogaskerekeire célzott.

2020. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

- Eltolja az orrát = talán kanyarodáskor az alulkormányzottságra utalt (?)


- Megindul a hátulja = Talán, hogy kanyarodáskor megcsúszik az autó hátulja és túlkormányzottá válik.


- Megszámolni a fogakat. (Asszem váltással kapcsolatban mondta.) = Ezt arra szokták mondani, ha valaki váltásnál nem nyomja be teljesen a kuplungot és recseg a váltó.


- Gázelvevésre is összezár a (valami). = Valószínűleg sperrdiffiről lehetett szó. Az egy olyan speciális differenciálmű, ami hirtelen nyomatékváltozásra összezárja a két oldalát. Van olyan típusa, ami gázelvételre is összezár Pl. ha kanyarodáskor hirtelen leugrasz a gázról, akkor a motorfék miatt összezárhat. Átlag utcai autókban nincs sperr, szóval nem értem ez miért került szóba egyáltalán.


- Megrottyant a víz. (Hétfőn mondta, a hétvégén történt vele. Talán kiloccsant alul?) - Valószínűleg felforrt a hűtőfolyadék. A hűtőrendszer elégtelensége miatt fordulhat elő.


- (Valamik) szögsebessége megegyezik. (Asszem váltásnál említette, de nem emlékszem hogy mire mondta konkrétan.) - Hát, ez így rejtély. Talán arra gondolt, hogyha a motor és a váltó szögsebessége megegyezik, akkor nem fog rántani a kuplung felengedésekor. Esetleg arra, hogyha a váltó két oldalának a szögsebessége megegyezik, akkor kuplung nélkül is lehet váltani.


- Nincs rajta szintor bevonat. (Már nem emlékszem hogy mire mondta.)

Versenyautók kuplungján lehet szinter bevonat. Ezeket nem szokás csúsztatni, hanem hirtelen zárják össze. Valószínűleg leugrottál a kuplungról, ezért mondta.


-Eldiferál a hátulja - Talán arra gondolt, hogy normál differenciálművel nem lehet driftelni, mert csak az egyik kerék pörög ki. (?)


- Nem-fém szilentek vannak (valamiben), ezért ilyen nyúlós a kormány. - Ezt nem értem mert a szilentek általában gumiból vannak.


Hogy egy laikus tanulót miért fáraszt ilyenekkel egy oktató azt nem egészen értem. Vagy ez valami driftiskola? :D

Semmilyen hátrány nem ér, ha nem vagy tisztában ezekkel az autós kifejezésekkel.

2020. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!