Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki feltesz egy drágább autós kérdést, hogy milyet vegyen, akkor azt mindenki trollnak könyveli el?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy tényleg vannak trollok ilyen kérdésekkel, több, mint fele az, de ettől függetlenül nem kell mindenkit egyből megbélyegezni. Leírom én hogy látom:


Szóval, amikor valaki feltesz akár csak egy 7-8 milliós kérdést, már sokan gyanakodnak, amikor meg Mustang, Bentley, S Merci stb. akkor az csak is troll lehet szinte mindenki szerint, és azzal magyarázzák, hogy akinek ennyi pénze van, az nem itt kérdez.


Szerintem attól, hogy valaki gazdag, még nem biztos, hogy mindent tud. Valamiért mindenki szereti azt feltételezni a gazdagokról, hogy ők teljesen másképp élnek, nem kommunikálnak “földi halandókkal”, nem jönnek le a Rózsadombról stb. Én meg ismerek sok gazdagot, olyat, akik 15 milliós Audikkal, meg Mercikkel járnak, és ugyanúgy beülnek átlag bárokba, éttermekbe, meg lejönnek akár kevésbé kulturált helyre is bulizni, ők is emberek. Miért ne lehetne közülük itt gyk-n is fent valaki?


Meg egyébként, ha trollkérdés is, hogy milyet vegyen, miért nem lehet úgy válaszolni rá, mintha valósi lenne, hogyha esetleg valaha idetéved egy másik gazdagabb személy, aki tényleg venne ilyet, és keresgél a témában, akkor esetleg valami hasznos tippet kapjon egy másik válasz által. Én igyekszek eszerint válaszolni. Nyilván sokan nem láttak még itt Bentley, Ferrari meg stb. autókat, de sose tudni, valaki lehet mégis.


Sokszor azt érzem, hogy aki trollnak bélyegez meg automatikusan egy kérdezőt aki ilyet tesz fel, mégha nem is trollszagú módon teszi, hanem normálisan, az valójában semmivel nem különb, mint egy troll, és csak azt mutatja magáról, hogy végtelen egyszerű az élete teljes szűklátókörűséggel, és fogalma sincs a gazdagok életviteléről, ezért valami teljesen mást feltételez róluk, mint a valóság.


Persze lehet, hogy a 100 leggazdagabb magyar sose kérdez, meg testőrökkel mozdul ki mindenhova a budai luxusvillájából, meg életmódtanácsadó, stílus szakértő stb. mondja meg neki, hogy mit csináljon, de az “átlag“ gazdag, akinek van olyan 100-200-300 milliós vagyona, az ugyanúgy éli az életét, mint bármelyik átlag ember, csak kicsit nagyobb státuszú cuccokkal.


Amúgy is nincs még egy oldal, ahol névtelenül kérdezhetsz, hol tenné fel máshol?


Szóval nekem ez a véleményem ezekről a reakciókról.



2020. júl. 26. 21:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Megválaszoltad magadnak, akkor mi a kérdés?
2020. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Aki gazdagabb az max ismerősi körben érdeklődik aztán bemegy egy kereskedésbe és megveszi. Nem fog gyakori kérdéseket olvasni.
2020. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy a kettes mondja, márcsak azért is mert egy kezemen meg tudnám számolni hány embernek van itt az oldalon S65 AMG-je.
2020. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én csak a saját álláspontomat írtam le az ilyen reakciókkal kapcsolatban. A kérdés továbbra is az, hogy miért bélyegeznek mindenkit trollnak, és miért nem lehet simán csak válaszolni a kérdésre, vagy nem válaszolni. A többiek álláspontja is érdekel, hogy aki trollnak gondol minden ilyen kérdezőt, az mi alapján teszi?
2020. júl. 26. 22:04
 5/31 A kérdező kommentje:

Közbe látom jött több válasz, amíg #1-re reagáltam.


“Aki gazdagabb az max ismerősi körben érdeklődik aztán bemegy egy kereskedésbe és megveszi. Nem fog gyakori kérdéseket olvasni.“


Ez pl. megint egy fals feltételezés. Miért ne olvasna egy gazdag gyk-t, amikor ugyanolyan ember, mint bárki más?

2020. júl. 26. 22:06
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerű emberismeret. Akinek van pénze az nyilván valamennyire értelmes ember is, tehát gondolkodik. Ezért olyan környéken fogja megkérdezni, ahol esetleg értenek is hozzá. Arról nem beszélve, hogy fogja magát beszambázik a szalonba és kipróbálja a kocsit, aztán dönt, és nem azon fog agyalni, hogy tudja e majd tankolni, fenn tudja e tartani.

Viszont az emberekben van egy jó adag nagyravágyás is, és sokan már attól megelégszenek, ha névtelenűl mondanak valami nagyot, és várja rá a " csodáló " reakciókat, vagy persze ott az utolsó verzió, hogy direktbe trollkodja bele.

2020. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Én, ha abból indulok ki, hogy ismerek sok gazdagot, akik tényleg gazdagok (nagyvállalkozók, üzletemberek gyerekei), azok kb. ugyanolyan életet élnek, mint én, max jobb kocsival, meg több külföldi nyaralással, de ezen túl ugyanoda járnak szórakozni, mint én, ugyanúgy facebookon, instán lógnak, ennyi erővel simán gyk-n is fent lehet sok gazdag. Pl. rendszeresen szokott írni ide egy TT Audi tulaj, akinek a válaszai olyan részletesnek tűnnek, hogy nem tartom kizártnak, hogy igazat ír.
2020. júl. 26. 22:10
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

Nézzünk egy kis összehasonlítást:

Itt pl egy pár napos kérdés, vicc ami ott ment.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..


Ezt meg most túrtam fel, valahonnan még rémlett:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__54..


Lehet a második is kamu nem tudni, de valahogy sokkal jobban el tudja hinni az ember, hogy egy valóban komoly kérdés, simán egy olyan embertől aki keveset ért az autókhoz, és érdeklődik, mellé nem fennhangon kérkedik.

2020. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

“Akinek van pénze az nyilván valamennyire értelmes ember is, tehát gondolkodik.“


Na ennek az ellenkezőjéről is tudnék sokat mesélni, csak akkor már elkanyarodna a téma, meg nem akarom azt a látszatot sem kelteni, hogy mindenáron vitatkozni akarok minden válaszolóval, mert nem ez volt a cél, sőt örülök is, hogy érkeznek válaszok, mert érdekel minden ilyen emberi reakció adott szituációknál :D Valahogy mindig is foglalkoztattak az ilyen emberi kapcsolatok, pszichológia stb, h ki mikor miért reagál úgy ahogy :D

2020. júl. 26. 22:14
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
Leginkább azért, mert aki komoly kérdést akar feltenni az nem gyakoriérdéseken fog ilyet kérdezni, hanem utánaolvas szakmai oldalakon, fórumokon.
2020. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!