Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17éves ford alvázvédelem? Még...

17éves ford alvázvédelem? Még csak amolyan felületi rozsdával van tele, hogyan lenne érdemes megcsinálni, hogy tartósabb legyen?

Figyelt kérdés
Házilag én (nő vagyok, de net alapján meg tudom nézni, hogyan kéne), vagy ilyen üregvédelmet is csináló helyre érdemes vinni?

#rozsda #alvázvédelem #FordFocusMk1
2020. aug. 13. 13:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#6-10:abban a kérdésben adott hozzászólások.

Szerintem műhely lesz, de igazából így fest az autó néhány képben. A kasztni rozsdamentes, csak egyik oldalon belülről egy küszöb megindult.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ez vészes?

2020. aug. 13. 19:25
 12/14 A kérdező kommentje:
2020. aug. 13. 19:28
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

#3: a motor alatti műanyag borításra gondoltam, illetve időnként máshova is raknak (nálam a hátsó lengőkaroknál is van 1-1 takaró elem). Ezeket szedjed le mielőtt elkezdenéd a munkát. Bár a képeken már ezeket eltávolítottad.


#11: egyáltalán nem vészes. #12: ez viszont lehet, hogy bajos (majd meglátod amikor elkezded leszedni).


Nem kell megijedni ettől a munkától, simán elvégezhető otthon, de egy napod rá fog menni. Ennek oka, hogy várni kell a festék száradására.


Szedjed le a rozsdát, amit elérsz, utána rozsdaátalakító alapozóval fújjad le. Fontos, hogy gumi elemeket, fékeket, csavarokat, motor részeit, forrósodó elemeket (kipufogó) ne érje festék. Amikor megszáradt, jöhet az alvázvédő spray.

A csavarok menetét drótkefével megtisztíthatod, majd réz spray-el befújhatod. Ez megakadályozza, hogy rozsdásodjanak és később nehéz legyen leszedni őket.

2020. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, az utolsó képen látható rozsda miatt kell elkezdeni aggódni. A többi képen csak a futómű, bölcső alkatrészek rozsdásak, amivel nem kell különösebben foglalkozni. Még a kipufogó melletti váznyúlványok peremén látok kezdődő rozsdát. Jól látható, hogy a gyárban oda már nem futotta a tömítőanyag és a vastag bevonat.

Azt a küszöbvéget alaposan meg kell csiszolni, a leváló tömítőpasztát kikaparni, rozsdagátló, alapozó, tömítőpaszta, alvázvédő, majd a fölötte lévő gumidugót eltávolítva üregvédő. Így talán egy darabig bírni fogja még.

2020. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!