Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régebbi autókra drágább a...

Régebbi autókra drágább a kötelező?

Figyelt kérdés
20 éves skoda fabiát vennék első autónak, erre valami 260 ezer jön ki a kalkulátorra az allianznál :O

2020. aug. 15. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamit elnyomkodtál szerintem, kizárt.
2020. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom milyen kalkulátort használtál, de használd a netrisk.hu-t, az ki fogja neked listázni a megadott paraméterek alapján az elérhető biztosítók ajánlatait, így ki tudod választani a neked legkedvezőbbet. A 260 ezer/év biztosítás egy 20 éves fabiára rettenetesen sok, még kezdő jogsival is max 100 ezer a reális de inkább kevesebb.
2020. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adott biztosítónak lehet ilyen a díjszabása, hogy "bünteti" a régebbi autókat.

Ezért kell több biztosító ajánlatát megnézni, a reális összeg ilyen kb. 70 ezer/év, ha A0-ban vagy és huszonéves vagy.

2020. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igazából nem vagyok annyira témában a dologgal, mert eddig nem volt autóm. Igazából az első online kalkulátort használtam amit megtaláltam. A legolcsóbb valóban 100 alatt volt, csak az ismerőseim az allianzot ajánlották. Lehet most hülyének tünök, na de minden kezdet nehéz :(

Jogositványom az 7 éve van már, a kereskedésben is azt mondták h. Kizárt hogy ennyi legyen

2020. aug. 15. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Kötelezőt tök felesleges ajánlgatni. Attól, hogy az ismerősödnek az xy legolcsóbb, nem biztos, hogy neked is az lesz.
2020. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A kötelező nem neked fizet, hanem annak, akit összetörsz. Nyugodtan választhatsz egy olcsón belőle.

A casco az, aminél meg kell nézni, pontosan mit tartalmaz, mikor mennyit fizet, de neked az nem kell.

2020. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60 körül lesz ez neked kb. A0-val.
2020. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne az Allianznál nézd!

Nekem 50 volt tavaly a kötelezőm Allianznál 2018-as autóra, B02-ben, vidéki lakhellyel. Károkozásom soha nem volt. Februárban kijött az évfordulós levél. az addigi 50-et 140-re emelték volna. Visszanéztem évekre visszamenőleg az Allianz díjszabását. Valamiért év elején szeretne megszabadulni az ügyfelektől és irreális mértékben lövi fel a díjakat, aztán március körül veszi vissza a normál értékre. Hogy nekik ez mért jó azt nem értem...

A lényeg: átkötöttem máshova 140 helyett 48-ért.

Az hogy mióta van jogosítványod, teljesen lényegtelen. Én a jogosítvány megszerzése után 11 évvel vettem saját autót. Addig is vezettem, nagyjából 500.000km-t balesetmentesen céges autókat. De ez senkit nem érdekelt. A biztosítók ugyan úgy A00-ba raktak, mintha friss jogsis lennék.

2020. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én sem értem, hogy az Allianznak miért jó az, ha elüldözik az ügyfeleket a drága díjakkak, de talán ez a kérdés is ad példát a válaszra.

Az Allianz ismert biztosító, ráadásul az ismerősök is azt ajánlották.... sokan már ennyi infóval ott kötnek biztosítást, kerül, amibe kerül... és sokszor nagyon drága, nem elképzelhetetlen, hogy máshol harmad-negyed áron is megköthető a kötelező biztosítás, de sokan utána sem néznek

2020. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

tényleg köszi mindenkinek. Rendesek vagytok :D Azt hittem itt le fog hülyézni mindenki, erre tessék :)

Kellemes meglepetés....

2020. aug. 15. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!