Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Régebbi autóra miért drágább...

Régebbi autóra miért drágább a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés

Van valami olyan statisztika, hogy régebbi autókkal gyakrabban okoznak balesetet, mint újabbakkal?

Két autóm van. Az egyik 14 éves, soha nem okoztam kárt. Ennél az autónál hiába nőtt évről évre a bónuszom, minden évben sunyin 2-3 ezer forinttokkal mindig emelkedik a díj. Igen, minden évforduló előtt használom a kalkulátorokat, számolgatom hol a legolcsóbb. És a legolcsóbb megajánlott díj is szinte minden évben magasabb, mint amennyit előző évre fizettem.

Míg a másik autómat 2018-ban vettem újonnan. A párhuzamos üzemeltetés miatt elölről indult a bónusz. Már az is meglepett hogy a legelső éveben A00-ban sem volt sokkal magasabb a díja, mint a régi autómnak. Most viszont már B2-be fog lépni nemsokára. Kalkuláltattam és meglep, hogy már alacsonyabb díj jön ki rá, mint az öreg autómra. Még ugyan azon a biztosítón belül is alacsonyabb díjat dob az alacsonyabb bónusszal rendelkező, lényegesen fiatalabb autómra. Ez hogy lehet?

A személyes adataim, lakhelyem, stb természetesen ugyan azok. Az újabb autómnak az értéke, teljesítménye is jóval nagyobb. Üzemanyag ugyan az mindkettőnél. Még a márka, típus is egyezik, csak az újabb két generációval fiatalabb.

Ennek mi lehet az oka? Sokat gondolkoztam rajta, de nem jövök rá. Van valami plusz szorzó a régebbi autókra? Mondjuk azon az alapon hogy a régebbi autókra kevésbé vigyáznak már az emberek, ezért gyakrabban okoznak kárt velük?


2019. okt. 28. 06:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdéssel meg is válaszoltad. A biztosítók is tisztában vannak azzal, hogy az emberek nagyrésze egy vadonatúj autóra vigyáznak vigyáznak, mert nagy érték, míg egy 20 éves roncsot már sokan le se sza....
2019. okt. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
A biztosító statisztikája szerint a régebbi autoddal azonos típusúak több káreseményt okoznak. Mint az újabb autód típusa esetén.
2019. okt. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elég gyakori tömegtípus, szóval elképzelhető. Ebből viszont az a tanulság, hogy ritka autót kell venni, mert akkor statisztikailag kevés számú balesetet okoznak vele, azaz viszonylag olcsóbb lesz a kötelező. :)
2019. okt. 29. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!