Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakori még a forgalmi vizsgán...

Gyakori még a forgalmi vizsgán a boríték?

Figyelt kérdés

Több haverom is említette, akik nem rég szerezték a jogosítványuk, hogy mennyi pénzt adtak át a vizsgabiztosnak a sikeres vizsga érdekében.

Tudom, hogy régen "könnyebb" volt megszerezni a jogsit, ez a módszer ma is gyakran létezik?



2020. aug. 17. 09:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
3 éve Bp-en vizsgáztam, egyáltalán nem merült fel a bortiék.
2020. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
76%

10/10 ismerős, hát ez nagyon komoly indok...Nekem meg úgy 15-ből egy, ő is 2013-ban és oktató is van a családban, aki ezeket szintén nem tapasztalja évek óta és még a legsötétebb időkben is igen messze álltunk holmi 90%-tól. Ennyit erről.

Gondolom, te nyomogattad be duzzogva a piros kezet most mindenkire, aki le merte írni, hogy nem, nagyon nem ALAP meg 90% ez. A jelenség létezését szinte senki nem tagadta le, de az általánosításod nevetséges (állítólag) 10 emberből kiindulva, aki az elején még csak te magad voltál, akkor valahogy nem tartottad fontosnak, hogy másokról beszélj.

A nagy okos tanácsosztogatásoddal meg csak annyi a baj, hogy ha bepróbálkozik egy nem éppen “szívélyes” vizsgabiztosnál ezzel (amire nagyon is komoly esély van), akkor igencsak rábszik. De az oktató is szrrá szivathatja.

2020. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

#22 lehet itt személyeskedni, csak az a baj hogy ha te nem ezt tapasztaltad, akkor rögtön kitalálod, hogy hülyeség amit írok, csak mert a családodban nem korrupt az illető. Azt is leírtam, hogy ezt az oktatón keresztül lehet intézni, ha ő belemegy, akkor működik, ha nem akkor nem. Az oktató meg miért szivatná meg a tanulót, neki is jól jön az ingyenpénz, és nem hiszem, hogy sok oktató akarna sokáig sz*rakodni ugyanazzal a tanulóval. Bár nekik majdhogynem mindegy, mert ha végez egy tanuló, jön a következő, nagyon nem kell tőlük sajnálni a pénzt.


Lehet ez vidéken ritkaság, Pesten maga a vizsgáztató mondta az oktatónak, hogy már ő maga retteg, hogy egyszer le ne bukjon, mert annyira korrupt. Most én az ilyen pénzéhesekkel mit kezdtem volna tanulóként? Kellett a jogosítvány, és 2 hónapos időközönként volt csak vizsga, ahol én tanultam. De mint mondtam, 3 hibapontom lett, szóval lefizetés nélkül is sikerülhetett volna, de inkább biztosra mentem.

2020. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzáteszek, hogy engem sem kényszerítettek arra, hogy fizessek. Ilyen sztorikat én is hallottam sok éve, hogy előre szólt az oktató, hogy ilyen meg olyan lesz a vizsgabiztos, és emiatt érdemes fizetni ennyit meg annyit. Én csak szimplán rákérdeztem, bár sokszor utalt is rá, hogy most már másodjára illene átmennem.
2020. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
51%

24-es, te állítasz be egy nem normális dolgot ALAPKÉNT. A gond itt ez.

Ha valóban holmi 90% lenne, annak szerinted hogy nem ment híre? Miért buknak meg emberek többedszerre (3-4x) is, miért nem kap mindenki jogsit max második alkalommal? Miért írják itt is sokan, hogy sem az oktatóban, sem a vb-ban nem merült fel ilyesmi? Miért nem megy át a többség 30 órával (ez statisztika, nem én találtam ki), a csúszópénzt meg odaadná? Az oktatónak sem kéne dolgoznia, ingyenpénz, a tanuló meg hamarabb vizsgázhat.

Azt meg senki sem vonta kétségbe, hogy hogyan vezetsz, nem tudom, mit bizonygatod itt már másodszor, hogy te ugyan átmentél volna pénz nélkül is, mert ez nem volt kérdés.

2020. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Van egy alaporszam, meg km szam, amit elvileg be kell minden oktatonak tartania. A nagy penz nyilvan abbol van meg a plusz órákbol. Csak arra akartam utalni, hogy az alaporakon felul az oktatonak full mindegy, hogy ki ul mellette, es hany orat, penz=penz. Az enyemnel pl 2 honapra elore kellett idopontot kerni mert volt legalabb 30 tanuloja.


Nekem sem 30 ora volt, hanem joval tobb. Elso vizsgam nem is lett meg, figyelmetlen voltam. Masodik vizsgan pedig szerencsém is volt, ennyi. Viszont hiába fizet valaki csuszopenzt, ha pl nem ad meg egy elsobbseget, nem all meg a gyalogos elott, lemarad egy index, csak sokan akik nem fizettek, azt hiszik, hogy ilyenkor vezetni sem kell.Baromi sok ketes bukasi helyzet van, ami a vizsgaztato joindulatan mulik. Ha fizetsz, sztem csak ilyeneket neznek el.


Az h meg valaki 3-rx sem mulik sok mindentol fugg. Nem vett eleg orat, tulsagosan raizgul stb. En inkabb vettem elegendo potorat a ket vizsga kozott.

2020. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
*harmadjara sem megy at
2020. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:
Sajnos még mindig élnek a régi legendák a bizonyos "átkos"-ból vagy a rendszerváltáshoz közeli (90-es évek, max kétezres évek eleje) időkből. Mindenki ismer valakit, akinek a valakije így vizsgázott de ő maga sose látta. Annak idején valóban előfordultak ilyenek, javítósablon meg hasonló dolgok. Manapság már inkább etetnek ezzel mint sem léteznek. KRESZ vizsgán is élt egy legenda nálunk ( helyet nem szeretnék írni) , hogy az első sor, első két gépe "fizetős". A gond csak az volt, hogy buktak rajta szépen sorban. Én is elsőre vizsgáztam le Hála az Istennek, mindenféle humbuk nélkül. Az bizonyos, hogy sok múlhat a vizsgabiztos pillanatnyi kedvén, hogy mennyire követeli meg a dolgokat az adott szituációban, azonban ha TÉNYLEG SEMMIT nem vétesz, és nem hibázol akkor egyszerűen nem tud megbuktatni, ha pedig ez előfordulna olyan jogi eszközök állnak a kezedbe , ami visszatartó erő neki bőven, de még az eszébe se fordulna meg. Általában ezt mély sóhajtás jelzi náluk, ha valakit zokon esett átengedni. Remélem elég jól összeszedtem a legendákat és a valóságot. Nem állítom ,hogy egész Magyarországon megszűnt, de hogy nem populáris az fix. Meg szerintem a vizsgabiztos életkora is ezt nagyban meghatározhatja, de szerintem alkalmankénti stresszes 30-50 ezerét nem kockáztatja senki a biztos megélhetését. Sok sikert neked !
2020. aug. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Kresz vizsgán kizárt a lefizetés, ott egy digitális felületet kell nyomkodnod, egyértelmű, hogy átmentél vagy sem. Forgalmin viszont még mindig van pár régivágású vb. Mivel sok oktató 50-60+-os, jól ismerik egymást, így tisztában vannak, hogy ki az aki kenhető, és ki az aki nem. Ez puszta szerencse kérdése.
2020. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
Akinek már az fordul meg a fejében hogy inkább fizet mert nem akar megbukni az minek kezdi el a jogsit ? Tök felesleges, és az ilyenek fognak balesetet meg kisebb károkat okozni az utakon mert ő a " vizsgán pont a legkönnyebb tételt húzta " és elsőre sikerült neki :D Ez valamilyen szinten szánalmas a vizsgázóra és a vizsgabiztosra is mert 30-40-50-60 ezerért képesek szabályt szegni.
2020. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!