Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható, jó autó a Toyota...

Megbízható, jó autó a Toyota C-HR? Érdemes hybrid változatban venni?

Figyelt kérdés

Nekem hihetetlenül tetszik maga az autó, a formavilága, és hát ugyebár japán... Tehát új autó vásárlása előtt állok, és ezt néztem ki magamnak a márka kereskedésben, amivel nagyon hosszú távra terveznék. Na és ez lenne a kérdés, hogy hosszú távra melyik modellt érdemes választani vadi újan?

Ráadásul úgy tudom készült belőle most egy erősebb változat, persze nem autó versenyzésre használnám, hanem csak A->B.


Köszönöm szépen a válaszokat!


U.i.: más autó nem érdekel.



2020. aug. 19. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon hosszú távra tervezel, amiben benne van a családalapítás is, akkor ilyet ne vegyél. Ültél benne hátul? Nagyon klausztrofób, rövid utakra még elmegy, de hamar zavaró lesz. Gyerekeid nem fogják díjazni.

Hibridet én semmiből sem vennék. Fölöslegsen bonyolult konstukciók, amik rohamosan veszítik az értéküket a szimplán elektromos hajtású autók hatótávnövekedésének megfelelően.


Megbízhatóságban minden új autó jó lesz 5-7 évig.

2020. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tervezek család alapítást, tehát ez efektíve kilőve. Igen tudom, hogy picik az ablakok hátul, de ez engem nem is érdekel. A takarékosság miatt gondoltam a hybrid változatra, illetve az a legerősebb, 182LE.
2020. aug. 19. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 2 éve van az 1.8-as hibrid változat.

Nagyon jó, megbízható autó és hitetlenül jól néz ki.

Fogyasztást autópályán 3.8 ki tudom hozni, nyilván nem taposva a gázpedált.

Az áruk közel sem csökken annyira rohamosan mint fentebb írják. Vannak összehasonlító oldalak, hogy évente mennyit veszítenek az értékükből a különböző márkák, és a japán autók sokkal jobban tartják mint más. A hibridek pedig ezeknél is jobban.

Ha hosszú távra tervezel akkor viszont ez nem számít egyébként sem.

A hibrid szintén nem feleslegesen bonyolult, a Toyota rendszere nagyon kiforrott technika.

Ha családot nem tervezel akkor nagyon jó választás lesz!


En most cserélem hibrid RAV4-re éppen család miatt. Ablakok kicsik hátul, és már 2 gyerekkel is szűkös a csomagtartó hosszabb útra.

2020. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogyan használod, hoy 3,8-at fogyaszt? 5 liter alá kb senkinek sem sikerült még letornáznia: [link]
2020. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4: azért van ott jónéhány 5 alatti fogyasztás is.

Az teljes átlagom nem 3.8.

Csak városban vezetek vagy autópályán, és a környékünkön mindenhol 30km/h korlátozás van ami nem kedvez a hibrid fogyasztásnak. Az akksi nem tud feltölteni... Éppen ezért szerettem volna a plug-in RAV4-et, viszint az még nincs kint. Talán majd 2 év múlva ha ismét autót cserélek.


Autópályán 100-as tempónál 3.8 at hozza.

Városban hosszabb útnál amiben volt 60km/h tábla is ott sikerült kihoznom 3.2-és fogyasztást. Nyilván ehhez ki kell tapasztalni hogy hogyan kell vezetni a hibridet.

2020. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pillanatnyi fogyasztás akkor? Úgy már érthető.
2020. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem pillanatnyi, hanem egész autópályás út átlaga.
2020. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Autópályán mindig 140-150-el megyek. Nekem most egy skoda fabia 3 can, most öt éves. De olyannyira zabálja a benzint, és lomha az 1 literes motornak köszönhetően, hogy többet cseh/Volkswagen autót nem vennék.


A kicsi ablakok hátul nem érdekelnek engem, sőt a mostani autómban a csomagtartómban egy dupla tárcsás Subwoofer is van. Ebből kifolyólag lenne a másik kérdésem, hogy mivel nekem egy komplett hangrendszerem van a mostaniban, ezt garancia vesztés nélkül (hangszórók, erősítők, kondenzátor, Subwoofer) bele lehet-e építeni egy újonnan vásárolt autóba úgy, hogy ugyanúgy szóljon? Jah és a gyári fejegység például a Toyota esetében valószínűleg nem is tudja úgy meghajtani a hangrebdi. Azt is cserélni kéne, már ha lehet.

2020. aug. 19. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet cserélni a gyári fejegységet, és ha mindent vissza tudsz eredetire csinálni (nem darabolsz kábeleket és hasonlók) akkor nem veszti a garanciát.

Azért ezt jobb ha megkérdezed először márkakereskedésben.

Nekem gyári JBL van, az is bőven megteszi. :)

2020. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Hála istennek jóval szélesebb körben tudok így autót választani, hogy magam részére veszem csak valójában.

2020. aug. 19. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!