Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek 10 éves dízel autót?

Vennétek 10 éves dízel autót?

Figyelt kérdés

Konkrétan Focus-ra gondoltam?

Igazából ha találnék egyet úgy 1.5 misi környékén, utána lenne még majdnem 1 millióm szervízelésre.

Mekkora lehet a kockázat?


2020. aug. 20. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10: Az 1.6 és a 2.0 CRTDI motor miatt elsősorban.

De nem is ezen van a hangsúly, hanem, hogy ha 1,5 helyett, 2 milliós vételárban gondolkozik. Akkor azért már lényegesen jobb autót kaphat (Eleve Golf-ban eggyel újabb generációt) Focusban is, csak-csak 33% pluszról van szó


#10

2020. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az 1.6/2.0 Psa féle dízelmotorokkal sincs különösebb gond, ami a Focusokban van. Az 1.6 TDIvel meg csak óvatosan, nehogy Siemens üzemanyagrendszer legyen rajta, mert az szívás lehet. Amúgy aláírom, a G6 jó autó, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy megéri a felárat.
2020. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ez igen, itt mindneki új autót vesz és leszarják a fogyasztást akár évi 40-60.000-es km futás mellett is"


Pont azt írtam, hogy azért vettem dízelt, mert hosszú autópályás utakon járok! Csak évi 30.000-et megyek, de számít a fogyasztás. Azért pedig mélységesen szégyellem magam, hogy 2 éve telt a megdolgozott, leadózott fizetésemből kp-re új autóra. Ennek is elsősorban a hosszú távú üzembiztosság volt az oka, mert nem szeretnék vasárnap este otthonról több száz km-re a leálló sávban lerohadni. Nem tudom, hogy mindenkinek számítok-e, de már rakom is föl hahura és veszek valami 20 éves szakadékot, hogy én is itt menőnek számítsak... :D

2020. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha pedig vennék egy Golf VI-ot, arra kellene költenem néhány százas, ami már nem férne bele, tekintve hogy beletrafálnék valami fostalicskába.
2020. aug. 20. 22:26
 15/16 anonim ***** válasza:

#14: Ja, hogy a VW az fos, a Focus meg csak jó lehet?!

Nincs több kérdésem, ilyen hozzáállás mellett nincs miről beszélni...

Bármelyiket veszed meg, nagyjából 200k rámegy első szervíznél mindegyikre majd (vezérlés, összes szűrő, folyadékok, fékek, futómű, gumi etc. ami éppen kell)

2020. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

13-as


Egy szóval nem mutogattam rád nem tudom miért vetted konkrétan magadra :) nekem is dizelem van és 10 éves, én arra reagáltam, amiket felettem írtak páran, hogy nem venne 10 éves autót meg dízelt stb.


Teszem hozzá, ha magamból indulok ki egy 10 éves dízel autóba van nagyjából 300-400.000 km. Innentől kezdve amibe ennél valósan kevesebb van, azt megkell venni.

2020. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!