Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha garanciális egy kocsi de...

Ha garanciális egy kocsi de betört az egyik lámpa és cserélni kell, azt akkor csak a hivatalos márkaszervizben lehet cserélni (hogy megmaradjon a garancia) vagy cserélhetem én magam is?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
ezen még a jogászok is vitatkoznak:)
2020. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy bárki kicserélheti.

Eredeti lámpát teszel be még észre se lehet venni.

2020. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosan. Ha gyári lámpát cserélsz gyárira, nem fognak nyomozni az utolsó csavarig mindenre kiterjedően, hogy vajon ki és mikor szerelte be. Én pl pollenszűrőt cseréltem az autómban, mert a márkaszerviz szerint csak 2 évente kell. Én meg nem fogok ezen spórolni. Vettem gyárit, kicseréltem, a kutya nem szólt érte.

Amúgy a garancia nem kizárólag egyészben az egész autóra vonatkozik. Úgy értem, hogy ha mondjuk egyértelműen látszik, hogy kicserélted, mert mondjuk valami utólagos tuninglámpát tettél be, attól még pl egy motormeghibásodásra ugyanúgy él a garancia.

2020. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!