Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Országúton lakott területen...

Országúton lakott területen kívül hány km/h a legkisebb megengedett sebesség?

Figyelt kérdés
Szeretek nagyon lassan kényelmesen vezetni, ezért kb országúton olyan 60al megyek de sokszor türelmetlenek mögöttem, miért, nem szabad ennyivel menni?
2020. aug. 30. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nincs legkisebb sebesség. Mehetsz akár 5 méter/óra sebességgel is, de indokolatlanul nem akadályozhatsz.
2020. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Ez akadályozásnak minősül, és veszélyhelyzetbe hozhatod emiatt a mögötted levőket. Én azt tanácsolnám neked, hogy vagy vezess normális tempóban vagy ne vezess. Köszönöttel minden autós akit folyton feltartanak a tötymörgők.
2020. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Szabad ennyivel menni, de nem akadályozhatsz másokat indokolatlanul. Márpedig ha te 90-es területen 60-al mész, bármiféle időjárási, vagy forgalmi akadály nélkül, pusztán kényelmi okból, akkor a mögötted haladókat bizony akadályozod. Ha ez a helyzet nem áll fent, akkor főúton haladhatsz akár gyalogtempóban is.
2020. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
akkor mennyi az a sebesség, ami nem számít akadályozásnak?
2020. aug. 30. 22:54
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is szeretek kényelmesen, „sétálni” autóval. Kocsikázni. És szoktam lassan menni. De!

Csak akkor, ha nincs forgalom, vagy egészen-egészen minimális. Ha azt látom a tükörben, hogy felbukkant egy autó, akkor mérlegelem, hogy biztonságosan, könnyedén meg tud-e előzni. Azért nem 30-40 km-nél, picit gyorsítok átmenetileg, hogy ne legyen nagyon nagy sebességkülönbség.

Amennyiben jönnek szemből, vagy a terep nem olyan, hogy teljesen biztonságosan el tudjon menni mögöttem, akkor felgyorsítok 95-100 km/h körüli tempóra.

Ha ennél gyorsabb, azzal nem tudok mit tenni, de a szabályosan haladót így nem akadályozom. Aztán ha újból mód van lassúzni, akkor visszacsökkentem a sebességet. Ha nem, akkor vagy félreállok egy szép helyen nézelődni, vagy nyugtázom, ennyi volt a mai séta.

2020. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

"akkor mennyi az a sebesség, ami nem számít akadályozásnak?"


A megengedett maximális sebesség. Mi a baj azzal? Többnyire az is lassabb annál, mint ami kényelmes lenne még. Egyébként az ilyen indokolatlanul tötymörgőktől elvenném a jogosítványt. Nem vagy útra való, ha nem tudsz 90-nél 90-nel menni.

2020. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Több sávos utakon előfordul, hogy a belső sávokra megszabják a minimális sebességet. Ezt külön táblán feltüntetik.

Alapesetben nincs ilyen és akár 10-el is mehetsz, szabályosan, ha ez indokolt. Itt a lényeg: indokolt!

Egy normális állapotú személyautóval, jó látási- és útviszonyok mellett legalább 80 km/h sebességet kéne menned.

2020. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
6-os! A megengedett legnagyobb sebesség nem azt jelenti, hogy az a legkisebb elfogadható sebesség. Én olyanoktól venném el a jogsit, aki hozzád hasonlóan gondolkodik.
2020. aug. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#6 Azért megnézném, hogy ilyen utakon hogy mész 90-nel.

[link]

És ez még nem is kifejezetten rossz azokhoz képest, amiken szoktam járni. Rengeteg olyan út van, ahol 60-70-nél többel menni egyszerűen nem biztonságos, hiába 90 a megengedett. Vagy lehet utána javítani a futóművet. Jó úton jó körülmények között én se értem, ha valaki tök lassan megy, de menjen annyival, amennyivel szeretne, megelőzöm, aztán annyi. Ezek a sebességhatárok amúgy se mérvadóak, nálam mindig a körülmények döntenek, ha széles, sima az út, akkor megyek 110-120-szal is, de egy olyanon, ahol több a lyuk, mint az út, nem fogok a megengedettel menni.

2020. aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyira tudjátok dobálni az indokolatlan jalzőt. Közbe azt se tudjátok mit jelent...
2020. aug. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!