Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Országúton lakott területen...

Országúton lakott területen kívül hány km/h a legkisebb megengedett sebesség?

Figyelt kérdés
Szeretek nagyon lassan kényelmesen vezetni, ezért kb országúton olyan 60al megyek de sokszor türelmetlenek mögöttem, miért, nem szabad ennyivel menni?
2020. aug. 30. 22:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha valaki egy 90-es sebességre alkalmas úton nem érzi biztonságosnak, csak a 60-at, akkor az nem indokolt lassan haladás, hanem alkalmatlanság a vezetésre. Az nem indok, hogy épp hulla fáradt. A járművezetés tilalma nem csak az alkoholos befolyásoltságra vonatkozik, hanem egyéb, gyógyszer vagy akár kialvatlanság miatti dekoncentráltságra is. Mert aki félkómás, vagy annyira stresszel, hogy nem mer gyorsabban menni az nincs a "jármű biztonságos vezetésére képes állapotban", amit a KRESZ megkövetel.
2020. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

11.!


Már megbocsáss, de tudok olyan utakat mutatni, ahol 90 a megengedett, és még a 60 is túlzás, annyira rossz.

És az autók képessége sem egyforma. A kiváló úton nincs jelentősége, de pl. az Ignisem a legkisebb hibát is közvetíti felém. Magas, keskeny. A kerekei kicsik.

Egy magasabb kategóriába tartozó autó vezetője nem is érzékel semmit abból, amitől én a fájós hátammal a csillagokat látom a dobálásától, vagy elharapom a nyelvem.

Azon nem tudom, mi lepontozni való van, amit írtam.


1. válasz:

nincs előírt legkisebb határ. Extrém lassan is szabad menni.

Ez tény, nem vélemény.

az indokolatlan akadályozás szabálytalan

Ez lenne a baj? Ez is tény


5. válaszban amit írtam, az megfogadható a kérdező számára is. Ha lassan akar menni, jogi akadálya nincs, de ne tartson fel másokat

2020. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

" Extrém lassan is szabad menni.


Ez tény, nem vélemény."


Ez sajnos csak vélemény, nem tény. Ha te úgy gondolod, hogy 25-el van kedved nézni a tájat, akkor azt csak egy lassú járművel (aminek az engedélyezett maximális sebessége ennyi) teheted meg jogosan. Személyautóval nincs az az ok, ami ezt indokolhatja. A "szép a táj, csicseregnek a madarak" nem indok arra, hogy balesetveszélyt okozz, és feltarts másokat.


Nekem is Ignisem van, de érdekes módon a megengedett sebesség tartása nem szokott gondot okozni. Elpattog? Igen. Bután viselkedik a merev hátsó híd? Igen. De az a nagy kerek ott előtted nem azért van, hogy kapaszkodj bele, hanem hogy folyamatosan korrigáld az autó viselkedését.

2020. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt állatira bírom, amikor egyesek szemezgetnek, mibe köthet bele. Mivel egyben nem tudna, hát szétszedi.

13-as!

Mutass nekem olyan kresz szabályt, ami legkisebb sebességet meghatározna általánosságban. Hogy legalább annyival kell menni. Mondom, általánosságban! Tudom, hogy van olyan tábla, amelyik adott zónára meghatároz ilyent, de globálisan nincs.

És többször írtam, hogy akadályozni nem szabad, veszélyhelyzetet kialakítani nem szabad.

Ezt a részét miért ugrod át?


Nem a kérdezőnek adok igazat. Ha türelmetlenek, akkor annak ő az oka, és a lassú haladása.

Azért írtam magamról, hogy ha egyedül vagyok egészen, akkor megyek csak lassan. Máskor nem. Ezt nem tiltja szabály.

2020. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Elpattog? Igen. Bután viselkedik a merev hátsó híd? Igen. De az a nagy kerek ott előtted nem azért van, hogy kapaszkodj bele, hanem hogy folyamatosan korrigáld az autó viselkedését."


LOL ha szerinted az belefér a biztonságos közlekezésbe, hogy folyamatosan gépészkedi kell ahhoz, hogy úton tartsd az autót, akkor ott komoly gondok vannak.

2020. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!