Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rákerült a szélvédőmre a...

Ha rákerült a szélvédőmre a "mikulás-csomag", mert nem volt parkolójegyem, akkor a jegyet is meg kell venni utólag, vagy elég, ha befizetem a büntetést?

Figyelt kérdés
2020. szept. 6. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Elég, ha befizeted a pótdíjat.
2020. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! - namost a helyzet annyival bonyolultabb, hogy - mivel a csomag már a szélvédőn volt, gondoltuk...(meg ez volt az eredeti terv is - persze piros csomag nélkül-hogy még elintézünk valamit....és, még mondtam is bnőmnek:mi lesz, ha közben valaki leveszi a csomagot - hogyan fizetjük be a csekket(?) Nem fogod kitalálni, mire visszaértünk (kb másfél óra...nem volt meg a csomag. Mielőtt erre a másfél órás körre elmentünk, persze, hogy végignéztük a szoszédos autókat, volt még néhány piros csomagos. Amikor visszaértünk darabra pontosan nem tudom, de a többi autón még ott volt a piros..a mienkről eltűnt. Ilyenkor mi a helyzet...(ill. ki vihette el(?)
2020. szept. 6. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Elvitte valami gyökér szarzsák. Rohadna meg. Hívd fel a parkolási társaságot. Egyébként javaslom ha idegen városba mész hazafele vagy másnap ha lejárt jeggyel toltad a parkolást hívd fel őket, bemondod rendszámot és mondják a szitut.


Pécsen voltam 3 napot egy motel mögött parkoltam mert mondták, hogy ott nem fizetős. 3. Napon felhívtam a biokomot, hogy van e csekk. Mondták nincs. De volt, hogy volt , de valami szar levette.

2020. szept. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! Egyébként mi is olyan helyen parkoltunk, ahol nincs kiépített parkoló, hanem csak egy beton/aszfalt út megy, annak a 2 oldalán parkolnak az autók félsrégben....(ez konkrétan egy szabadstrand). Ilyen helyen szedhetnek parkolási díjat? Egy részen a parkoló le van aszfaltozva/betonozva, és ettől a résztől megy tovább egy betonút, amin ugye magán nem, de mellette mondkét oldalon félsrégben autók parkolnak. Nem tudom, jogosan szednek-e itt pénzt (?) A teljes valóság az, hogy vettünk is volna parkolójegyet, ha gondoljuk, hogy kell. Azt hittük, hogy csak a betonos részre vonatkozik a díjkötelezettség. Az elmúlt 1 hónapban most parkoltunk ott negyedszer, az első 3 esetben semmi piros. De, a többi autón se láttunk, aminek ráláttunk a szélvédőjére. Sőt...tavaly nyáron is ugyanott három alkalommal is eltöltöttünk néhány órát, és semmi jel nem mutatott arra, hogy kellett volna jegyet vennünk. Ez így már érdekesebb, nem (és ezek nem vasárnapok voltak, egyik sem). Így már érdekesebb (nem?)
2020. szept. 6. 15:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs' a duplázásért...Szóval, mi a földön/fűvön parkoltunk, ahogy a többi autó is ///sok autó///, akinem nem jutott hely a betonon..
2020. szept. 6. 15:32
 6/6 A kérdező kommentje:
És, ilyenkor mi lehet a jogi helyzet, ha kitesznek egy pirosat, és valaki úgy elviszi, hogy mondjuk nem is tudtam róla. (?) Na jó, most éppen tudtam hogy van...de rajta is hagytuk, nehogy tegyenek rá még egyet (és eltűnt)
2020. szept. 6. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!