Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szokás motorkerékpárt venni?

Hogy szokás motorkerékpárt venni?

Figyelt kérdés
Első motoromat szeretném megvenni egy GS500 személyében. Holnapra megbeszéltem a találkozót a tulajjal, és azt mondta hogyha szeretném kipróbálni akkor legyen nálam a vételár. Most ezt nem értem, tehát mindenképp legyen nálam pénz, akkoris ha nem fogom megvenni? Apámmal mennék megnézni, mert nem igazán értek a motorokhoz, és szerinte ez hülyeség.

2020. szept. 8. 09:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lenné még néhány kérdésem : ha mégis úgy döntök hogy megveszem akkor a 400ezerben benne van mindent vagy a papirmunkat nekem kell fizetnem? Kapok rá valami garanciát ha esetleg pár hónap múlva elromlik? Benzint kell vigyek magammal vagy azt az eladó adja?
2020. szept. 8. 10:55
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezek nagyon amatőr kérdések, de azért vagyunk, hogy segítsünk :) Tehát, természetesen, miután az eladó megkapta a kialkudott vételárat, kötelessége a törvénykönyvben szereplő módon, hogy ő állja az átírás költségét, ezen kívűl egy éves KGFB-t is kötnie kell a nevedre (vigyázat, nem Casco!). Ezen kívűl minden 100köbcentinként 10liter üzemanyagot kell bitosítson a vevő részére. Esetedben ez 50litert jelent, de mivel ennyi nem fér el az üzemanyagtartályban, a tartalék kannákat neked kell biztosítanod. Végezetül minden európai országban használt jármű értékesítés esetén (akkoris ha magánszemély) az eladónak garanciát kell vállalnia 3évre, vagy 50ezer kilóméterre. Ezidő alatt minden meghibásodást az eladónak kell elhárítania, kivétel ami karambol alkalmával történik.
2020. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%
#12 mindent tökeletesen leírt. Én ezért vettem idén egy 9literes IFA-t. Tartálykocsit kellett bérelnem miatta, de megérte!
2020. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12-es trollkodik.


A 400 ezer az a vételár. Mint ahogy a neve is mutatja, ez a megvételnek az ára. Ennyit adsz neki. Utána a te kötelességed 15 napon belül átiratni, aminek lesznek különböző díjai.


Részeleteket a google segítségével találsz, de most betöltöttem neked a biogoogle szerepét:


[link]

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Illetve nincs garancia rá, mivel nem kereskedésben veszed, hanem magánembertől, továbbá benzin valamennyi szokott benne lenni, általában első benzinkútig elég. Ott meg megállsz és megtankolod.
2020. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!