Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új vagy néhány éves használt?

Új vagy néhány éves használt?

Figyelt kérdés
2.5 milliót szánok autóra, leginkább az alsó középkategóriások érdekelnek. Nincs különösebb igényem, viszont gyakran megyek autópályán, így nem hátrány ha nem hangoskodik annyira az egész autó. 2.5 millióért én egész vállalhatónak tűnő Peugeot 308-asokat találtam, 4 év körülieket, viszont 3 millióért már turbóbenzines Dacia Logan is kijön, ami azért csak egy új autó, nincs benne 150-200 ezer km. Nehéz a döntés, de gondolom azért a Peugeot mégis minőségibb lehet.
2020. szept. 9. 16:25
 1/9 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Az az új Logan 15 éves konstrukció, akkor volt a Peugeot eggyel kisebb kategóriás autójának konkurenciája Renault Clio néven. Onnan lett Thalia, majd Logan a neve kisebb-nagyobb ráncfelvarrásokkal. Most frissítik, hogy "csak" 8 éves legyen. A 308-as meg szinte vadiúj hozzá képest, azt 2014-ben mutatták be.
2020. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 2.5-ért nem vennék használt kocsit, akkor inkább a Logan, mert nem futod a használt autóval járó kockázatot, és bár fapados, de megbízható autó (nem mintha a Peugeot 308 ne lenne az).


Viszont ha csak 2.5 milliót szánsz rá, akkor máris átléped vele a keretet. Na meg klíma nélküli felszereltséget meg nem érdemes venni.

2020. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, de ne várj jó zajszintet vagy teljesítményt a Daciától.
2020. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor megláttam a kérdést, egyből rávágtam volna, hogy új. Így viszont ekkora kerettel és ilyen felhasználásra, ha csak e kettő közül lehet választani, akkor egy megkíméltebb 308-ast keresnék.
2020. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Más is szóba jöhet persze, de ennyiért pl Vw-ből, Toyotából, Mazdából ilyen 7-8 eveseket találni, 7-8 éves autó nekem már nem fiatal.
2020. szept. 9. 19:28
 6/9 A kérdező kommentje:
S tudtommal a Mazda 3-ban ugyanaz a dízelmotor ketyeg, mint a Peugeotban, legalábbis az 1.6.
2020. szept. 9. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Inkább vennék ezerszer egy jó Golf VI-ot (mert ennyiért bőven van), mint 308-at, meg Logan-t
2020. szept. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
S milyen motorral érdemes venni, utolsó?
2020. szept. 10. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Bármelyik dízellel, 1.4 TSI-ből 2011 utánit


#7

2020. szept. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!