Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt német prémium vagy...

Használt német prémium vagy új dacia/lada?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van valakinek 3,5 millió forint keretje autóra.Egyben kifizeti mindenféle hitel meg részlet nélkül.Ennyi pénzért lehet venni egy viszonylag jól extrázott daciat vagy ladát (már nem,de az egyik legolcsóbb új autó volt).Új autója van az embernek ami 0 km-es és valószínűleg évekig hibátlanul fog szolgálni.Ezzel szemben ott van az hogy 3,5-ért lehet kapni 5-ös bmwt,a6-ot,e osztályt mondjuk 10 éveset ami azért annyira még nem öreg.Ennyiért talán vezetett szervízkönyves ismert előéletű darabot is lehet találni.Általánosságban jellemző hogy 3.0 literes v6/sor6 dízellel szerelik ezeket az autókat.Ott van a végtelen helykínálat a kényelem ülésfűtés/hűtés szellőztetés a több száz nm nyomaték ami bármikor kilövi az autót legyen szó 50 km/h-ról vagy 140-ről.Biztonságos masszív kasztni,rövid ideig tartó előzések meg persze a nagyobb meghibásodási kockázat. Mi a nyerő számotokra?Én inkább bevállalnék egy prémiumot.
2020. szept. 15. 19:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem használt Ódi vagy BÉJJEMVÉ attól nagyobnak fog tűnni a répám
2020. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha csak az olcsó új autó és a 10 éves A6 meg 5-ös BMW között lehet választani, akkor gondolkodás nélkül inkább beülnék egy új Daciaba vagy Suzukiba.

Viszont ha valaki gondolkodni is akar rajta, akkor ennél jóval több választási lehetőség van:

- Nagy önerővel lízingelni egy kicsit jobb új autót (Megane, Astra, Vitara, Ceed stb.).

- Beülni egy viszonylag fiatal átlagautóba. Lásd a fenti zárójeles felsorolást, csak nem te fingottál bele először és lehet hogy lesznek kisebb javítani valók.

- Maradni a prémium vonalon, de kicsit földhöz ragadtabban: nem A6 hanem A3-4, nem 5-ös BMW hanem 3. Nem 3 literes dízel, hanem 2 literes benzin/dízel.

2020. szept. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én újonnan vettem a Daciámat, ma már 15 éves és nem bántam meg. Persze a presztízs értéke soha nem volt annyi, mintha azért a pénzért egy sok éves egykori prémium autót vettem volna. Cserébe 0 km-es volt, kaptam rá garanciát és nem kellett azóta javításra költenem az akkori vételárat még egyszer. A kérdés leginkább az, hogy neked a megbízhatóság vagy a presztízs a fontosabb? Előbbinél az új autó (vagy az 1-2 éves középkategóriás) a jó választás, utóbbinál pedig a több éves egykori prémium.
2020. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!